Jak opiekować się labradorem

Jak opiekować się labradorem

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z klubtoyterriera.pl

Zabranie Labradora do weterynarza jest koniecznością. Weterynarz będzie w stanie sprawdzić, czy Labrador nie ma żadnych problemów zdrowotnych, w tym zaburzeń poligenicznych i wad serca. Jeżeli Twój labrador wykazuje jakiekolwiek nietypowe zachowanie lub traci zainteresowanie pielęgnacją, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Może to być oznaką większego problemu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zabrać swojego labradora do weterynarza samodzielnie, czy też opłacisz profesjonalistę, ważne jest, aby stosować się do jego zaleceń.

Poza tym, że są wesołe, labradory potrzebują dużo ruchu. Chociaż dobrze dogadują się z innymi rasami, nie lubią, gdy traktuje się je brutalnie. W przeciwieństwie do innych ras, labradory nie tolerują krzyku ani złego traktowania. Dlatego, jeśli chcesz mieć zdrowego i szczęśliwego labradora, powinieneś wykazać się cierpliwością i samokontrolą. Nie wzbudzaj w szczeniaku lęku przed obcymi i przemocą.

Labradory potrzebują dużo ruchu. Powinieneś mieć podwórko, na którym Twój pupil będzie mógł biegać i bawić się. Możesz również zabierać psa do parków dla psów i odwiedzać domy przyjaciół, aby mógł obcować z innymi psami. Labradory są przyjazne i czułe. Dobrze dogadują się z dziećmi i dorosłymi. Co więcej, labrador uwielbia kontakty z innymi psami i ludźmi. Labradory wymagają jednak szczególnej uwagi, więc przygotuj się na to, że będziesz musiał poświęcić trochę czasu i wysiłku na szkolenie.

Regularne wyprowadzanie szczeniaka na spacery w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych jest istotnym elementem szkolenia. Szczeniaki labradorów są z natury ciekawskie i żywiołowe, zwłaszcza w pierwszych trzech latach życia. Mogą łatwo zadławić się śmieciami i opakowaniami po jedzeniu. Upewnij się, że nadzorujesz swojego psa, kiedy wychodzi na podwórko. Zadbaj również o bezpieczeństwo swojego psa, stawiając ogrodzenie, aby uniemożliwić mu wejście do wody.

Z pewnością cię zainteresuje:  Dla kogo labrador jest dobrą rasą

Twój labrador powinien mieć swoje własne legowisko do spania. Jeżeli trzymasz swojego labradora w domu, powinieneś zapewnić mu krytą budę z podwyższoną podłogą, aby chronić go przed zimnem i wilgocią. Powinieneś również regularnie sprawdzać uszy psa pod kątem oznak infekcji i pasożytów. Pielęgnacja jest okazją do lepszego poznania swojego zwierzęcia. Może to pomóc w zbudowaniu silnej więzi między Tobą a zwierzęciem.

Labradory muszą jeść co najmniej dwa razy dziennie. Dzieje się tak, ponieważ są one notorycznie łakome. Jeśli nie podasz im jedzenia, szybko je zjedzą. W związku z tym musisz uważać, aby wybierać wysokiej jakości karmę dla psów, zawierającą wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Przed zakupem karmy dla psa zapoznaj się z jej markami. I nie zapomnij zabrać swojego labradora na kąpiel! Labradory, które pierwotnie zostały wyhodowane do wydobywania przedmiotów z wody, uwielbiają pluskać się w jeziorach i ciekach wodnych.

Codzienne szczotkowanie i pielęgnacja zębów są bardzo ważne dla szczeniąt rasy labrador. Codzienne mycie zębów pomaga im utrzymać jamę ustną w czystości i zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów stomatologicznych. Uważaj jednak, aby nie stosować u psa ludzkiej pasty do zębów. Użycie ludzkiej pasty do zębów spowoduje jedynie wysuszenie skóry i sierści psa. Nie zapominaj też o częstym myciu koców szczeniaka. Pomoże Ci to przygotować go na wizytę u weterynarza w przyszłości.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak labrador szczeka

Jak labrador szczeka

Next Post
Labrador - adopcja

Labrador – adopcja

Related Posts