Wszystko o mieszańcu labrador z bernardynem

Wszystko o mieszańcu labrador z bernardynem

Jeśli rozważasz zakup psa mieszańca, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Zarówno labrador, jak i bernardyn to duże, inteligentne rasy, które wymagają dużej ilości ćwiczeń fizycznych i umysłowych. Potrzebują długich, spokojnych spacerów, a także częstej zabawy. Być może będziesz chciał włączyć do rutyny zajęcia polegające na ukrywaniu smakołyków. Psy te źle znoszą upały, dlatego zawsze należy zapewnić im dostęp do dużej ilości świeżej wody. U Labradorów mogą wystąpić udary cieplne, więc upewnij się, że mają pod ręką dużą ilość wody. Nie zapominaj też o zapewnieniu dużej ilości ćwiczeń umysłowych i fizycznych.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z

Labrador Retriever

Krzyżówka labradora i bernardyna to duża rasa, która w pełni rozwinięta waży od 80 do 150 funtów. Obie rasy rodzicielskie znane są ze swojej łagodności i posłuszeństwa, co czyni je dobrymi kandydatami na zwierzęta rodzinne. Pomimo swoich dużych rozmiarów labrador i bernardyn są łagodne i inteligentne, a labrador jest znany ze swojej figlarnej i czujnej osobowości. Mimo że te dwie rasy są podobne z wyglądu, mają kilka istotnych różnic. Mimo że obie rasy są przyjazne i łagodne, to jednak są wilczaste i wymagają profesjonalnego szkolenia.

Saint Bernard

Krzyżówka labradora i bernardyna to duża rasa, która może osiągnąć wagę do 180 funtów. Psy te są bardzo aktywne i potrzebują dużo ruchu. Lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, ale jeśli nie zapewnisz im wystarczającej ilości ruchu, będą się nudzić i nabierać destrukcyjnych nawyków. Upewnij się, że masz dużo miejsca dla swojego mieszańca labradora i bernardyna. Jeśli chcesz zapewnić psu rozrywkę, zainwestuj w interaktywne zabawki dla psów.

Newfoundland

Są dwa rodzaje mastifów – nowofundland i bernardyn. Oba psy są niezależne i bardzo inteligentne. Dlatego też w Nowej Fundlandii popularne są krzyżówki labradora i bernardyna. Bernardy są większe i ważą od 120 do 180 funtów, podczas gdy nowofundlandy – od 100 do 150 funtów. Długość życia tych dwóch ras psów jest różna, ale obie są znane z przywiązania do dzieci.

Wątpliwości zdrowotne

Niektóre problemy zdrowotne występujące u mieszańców labradora i bernardyna to problemy z oczami i bóle stawów. Jako rasa duża, obie mogą mieć poważne problemy z kośćmi, w tym ektropion, kiedy dolna powieka wywija się na zewnątrz, odsłaniając oko wewnętrzne. Innym problemem zdrowotnym jest wzdęcie, zagrażające życiu zaburzenie trawienia, charakteryzujące się skrętem brzucha. W 10-letnim badaniu bernardynów stwierdzono, że ponad 40 procent z nich cierpi na dysplazję stawów biodrowych. Inne częste problemy zdrowotne to problemy z oczami, biodrami, łokciami i sercem.

Z pewnością cię zainteresuje:  Czy labrador to pies myśliwski?

Długość życia

Długość życia mieszańca labradora i bernardyna jest bardzo różna, ale ogólnie rzecz biorąc, średnia długość życia wynosi od ośmiu do dwunastu lat. Jak każda inna duża rasa, mieszańce te mogą mieć problemy zdrowotne związane z rasami macierzystymi, ale psy te są na ogół zdrowe w porównaniu z ich czystymi rasowo odpowiednikami. Poniżej przedstawiono niektóre problemy zdrowotne związane z rasami macierzystymi bernardynów i labradorów.

Kolor sierści

Kolor sierści psów mieszańców labradora i bernardyna jest pod pewnymi względami podobny, ale pod innymi bardzo się różni. Sierść bernardyna jest długa i gęsta, a jego skóra gładka. Święty Bernard był pierwszym mastifem alpejskim, a mnisi wierzyli, że ich długa sierść pomoże im przetrwać zimno. Po części było to prawdą, ponieważ sierść bernardyna nie przepuszcza zimna, co czyni go idealnym towarzyszem na zimę. Berneńczyki występują w wielu różnych kolorach, w tym brązowym, czarnym, a nawet pomarańczowym. Niektóre bernardyny są również białe i mają pręgowane znaki na pysku.

Szkolenie

W przeciwieństwie do innych mieszańców bernardyna, mieszańce labradora i bernardyna są generalnie łatwe w szkoleniu i są niezwykle kochające. Labrador jest łagodniejszą z tych dwóch ras, natomiast bernardyn ma surowy, powściągliwy temperament. Temperament ten sprawia, że labrador jest doskonałym wyborem na psa rodzinnego. Labradory doskonale dogadują się z dziećmi, ale wymagają też nieco więcej doświadczenia niż inne mieszańce bernardyna. Saint-Berxer to kolejna krzyżówka, w której bokser przyczynia się do jego zabawowego temperamentu. Ta mieszanka jest znana z czułości i figlarności, ale może być również bardzo duża i imponująca.

 

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Którą rasę wybrać labrador rottweiler

Którą rasę wybrać – labrador, czy rottweiler?

Next Post
Wszystko o mieszańcu labrador z border collie

Wszystko o mieszańcu labrador z border collie

Related Posts