Wychowanie labradora w domu

Wychowanie labradora w domu

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z

Wychowanie labradora w domu jest całkiem możliwe, jeśli zastosujesz się do kilku prostych kroków. Labradory potrzebują ruchu każdego dnia, aby spalić nadmiar energii. Zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegania problemom behawioralnym i pomaga szczeniakowi rozwinąć prawidłowe umiejętności społeczne. Twój szczeniak powinien być przyuczony do reagowania na podstawowe komendy psiego posłuszeństwa. Komendy słowne pozwolą Ci kontrolować szczeniaka bez użycia siły. Oprócz tego, że są bardzo inteligentne, labradory wymagają dużo ruchu.

Aby uniknąć problemów żywieniowych, labradory potrzebują jedzenia dwa razy dziennie. Karmienie labradora dwa razy dziennie zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Labradory bardzo lubią jedzenie, więc upewnij się, że dostarczasz mu je dwa razy dziennie. Powinieneś również sprawdzać miskę z wodą, aby upewnić się, że jest czysta i najlepiej niezbyt brudna. Jeśli będziesz podawać mu zbyt dużo jedzenia, możesz doprowadzić do nadwagi u psa.

Aby zapewnić psu zdrowie, nie należy go trzymać z dala od mebli. Nadmierny wysiłek może powodować problemy ze stawami, więc upewnij się, że Twój labrador ma miękkie podłoże, na którym może się położyć. Labradory mają tendencję do opierania dużego ciężaru na łokciach, kiedy się kładą, dlatego łatwo mogą nabawić się modzeli na łokciach. Możesz kupić duże legowisko dla psa wyłożone miękkim materiałem, który pomoże im zmniejszyć nacisk.

Innym sposobem na maksymalne wykorzystanie miłości Twojego labradora jest poświęcanie mu dużej ilości uwagi. Labradory są bardzo towarzyskie i uwielbiają towarzystwo swoich właścicieli. Labradory są również bardzo aktywne i potrzebują dużo uwagi. Uwielbiają bieganie, zabawę i pływanie. Jeśli masz basen, będzie to świetna zabawa dla Twojego psa. Labradory są doskonałymi psami stróżującymi i ostrzegą Cię przed intruzami, jeśli ich zauważą.

Z pewnością cię zainteresuje:  Labrador pielęgnacja sierści

Zanim wprowadzisz szczeniaka labradora w świat, powinieneś nauczyć go komendy siad. Siad i zostań to najbardziej podstawowe komendy, jakich należy nauczyć szczeniaka, ale nie poprzestawaj na tym. Następnie wprowadź komendę „chodź”. Gdy to zrobisz, Twój Labrador będzie gotowy do spacerów po Twoim podwórku lub mieszkaniu! Labradory mają duże zdolności adaptacyjne i dobrze radzą sobie w każdym środowisku. Jeśli chcesz, możesz nawet wychować labradora w swoim mieszkaniu.

W szkolenie Twojego labradora w domu powinieneś zaangażować wszystkich domowników. Wyszkol wszystkich domowników, aby słuchali komend. Nie karm swojego pupila przy stole obiadowym. Jest to dezorientujące dla psa i zakłóca szkolenie. Jeśli do różnych zadań będziesz wydawał różne komendy, pies będzie zdezorientowany i może być sfrustrowany ich wykonywaniem. Jeśli martwisz się o szkolenie swojego psa, rozważ możliwość wzięcia udziału w zajęciach z trenerem lub firmą szkoleniową. Zajęcia mogą pomóc Twojemu psu nauczyć się właściwych manier.

Podczas gdy Ty szkolisz swojego nowego Labradora w domu, upewnij się, że masz odpowiednią pielęgnację dla swojego Labradora. Właściwa pielęgnacja może sprawić, że Twój pies będzie zdrowy i będzie wyglądał jak najlepiej. Co tydzień szczotkuj sierść szczotką o miękkim, zaokrąglonym włosiu. Labradory dużo zrzucają, ale w okresie wzmożonego zrzucania sierści powinieneś szczotkować je codziennie. Labradory mają wrażliwą skórę, więc unikaj częstych kąpieli i wody z mydłem.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
W jakich kolorach występuje labrador

W jakich kolorach występuje labrador

Next Post
Wychowanie szczeniaka labradora

Wychowanie szczeniaka labradora

Related Posts