Ile trwa ciąża labradora?

Ile trwa ciąża labradora?

Jeśli zastanawiasz się, jak długo będzie trwała ciąża labradora, nie jesteś sama. Jest też wiele innych pytań dotyczących ciąży u labradora, w tym o objawy ciąży i częste wizyty u weterynarza. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, na co zwracać uwagę i jak stwierdzić, czy Twój pies jest w ciąży, czy nie. Oto przewodnik, który pomoże Ci ustalić, jak długo potrwa ciąża labradora.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale klubpudla.pl

Objawy ciąży

Twoja labradorka może wykazywać objawy ciąży, kiedy staje się apatyczna lub ospała. Może wykazywać mniejszą ekscytację podczas spacerów i jest mniej energiczna podczas zabaw takich jak aportowanie. Może również robić gniazdo dla szczeniąt i przeciągać koce do wyznaczonego miejsca. Może nawet drapać łóżko, aby zrobić więcej miejsca dla swojej powiększającej się rodziny. Poniżej przedstawiono niektóre z oznak, na które należy zwracać uwagę. Objawy ciąży u labradora to między innymi:

Pierwszym i najczęstszym objawem ciąży jest zmniejszony apetyt. Jednak nie wszystkie suki cierpią na poranne mdłości. Niektóre psy jedzą mniej w ciągu pierwszych dwóch tygodni ciąży, a nadrabiają to w późniejszym okresie ciąży. Występowanie porannych mdłości jest kolejną wczesną oznaką ciąży, ale może być również wskaźnikiem innych schorzeń. Objawy ciąży u labradora mogą nie być oczywiste na tym etapie, a wczesne symptomy mogą być maskowane przez inne problemy.

Badania ultrasonograficzne

Jak długo trwają badania ultrasonograficzne w okresie macierzyństwa? W ciągu pierwszych kilku tygodni Twój labrador nie będzie wykazywał żadnych oznak ciąży, ale w późniejszych etapach możesz zachować szczególną ostrożność. Badanie ultrasonograficzne może być wykorzystane do wykrycia uderzeń serca płodu, oszacowania liczby szczeniąt w macicy psa, a nawet przewidzenia terminu porodu. W trzecim i czwartym tygodniu Twoja Labradorka najprawdopodobniej nie będzie wykazywać żadnych oznak ciąży.

Koszt badania USG ciąży Labradora waha się od 300 do 500 USD, w zależności od lekarza weterynarii i ośrodka. Ten przedział cenowy plasuje się pośrodku kosztów badań diagnostycznych, przy czym koszty prześwietlenia psów zwykle mieszczą się w dolnych setkach dolarów, a MRI może kosztować kilka tysięcy dolarów. Ultradźwięki nie wykorzystują żadnego promieniowania i są uważane za ważne narzędzie diagnostyczne.

Z pewnością cię zainteresuje:  Którą rasę wybrać - labrador czy dog niemiecki?

Palpacja

Palpacja u labradora jest możliwa między 21 a 35 dniem ciąży. Można wyczuć rosnące szczenięta w otaczających je workach owodniowych. Wielkość tych worków jest podobna do piłeczki do tenisa stołowego, ale po miesiącu tracą one swój charakterystyczny kształt. Badanie palpacyjne nie jest najlepszą metodą wykrywania ciąży. Nie pozwala ono wiarygodnie wykryć żywotności płodu i powinno być wykonywane przez lekarza weterynarii.

Zarodki mają 15 mm długości i rozwijają się ich organy, kończyny i układ nerwowy. Skanowanie ultrasonograficzne może pomóc w ustaleniu, czy szczenię jest nadal zdrowe, czy też doszło do poronienia jednego lub więcej szczeniąt. Jeśli szczenięta nadal żyją, matka labradorka będzie je nosiła do końca ciąży. Jeśli nie, lekarz weterynarii zaleci Ci, abyś poszukała pomocy medycznej dla szczeniąt.

Częste wizyty u weterynarza

Jak w przypadku każdego innego zwierzęcia, Labradory powinny być często zabierane do weterynarza w czasie ciąży. Bardzo ważne jest, aby przyszła matka regularnie odwiedzała weterynarza, aby monitorować jej stan i zasięgnąć porady dotyczącej leczenia w nagłych przypadkach podczas porodu. W tym czasie lekarze weterynarii przeprowadzają również badania fizykalne w celu wykrycia wszelkich problemów mechanicznych lub anatomicznych, które mogą mieć wpływ na rozwój dziecka.

Weterynarz zazwyczaj rozpoczyna badanie krwi około siódmego tygodnia ciąży, aby ocenić ogólny stan zdrowia przyszłej matki i ustalić oczekiwania dotyczące zbliżającego się porodu. Jeśli szczenięta nie wyglądają zdrowo lub wykazują oznaki niepokoju, przyszła matka zostanie zabrana do weterynarza na ostatnie badania kontrolne. Lekarz weterynarii może wykonać zdjęcie rentgenowskie, aby sprawdzić, ile szczeniąt znajduje się wewnątrz matki i czy mogą one przejść przez kanał rodny. Lekarz weterynarii może również podać kilka leków, aby pomóc w porodzie.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak nauczyć posłuszeństwa labradora?

Jak nauczyć posłuszeństwa labradora?

Next Post
Czy labradorowi wypadają zęby?

Czy labradorowi wypadają zęby?

Related Posts
Dlaczego labrador wyje

Dlaczego labrador wyje?

Dlaczego Labrador wyje? Chociaż szybka wizyta u weterynarza może wykluczyć wszelkie problemy medyczne, istnieje kilka powodów, dla których…
Czytaj Dalej...