Długość życia i sposoby na przedłużenie labradora

Długość życia i sposoby na przedłużenie labradora

Niezależnie od tego, czy Twój labrador jest czystej krwi czy nie, możesz zrobić kilka rzeczy, aby wydłużyć jego życie. Psy karmione chudą karmą żyją dłużej, podobnie jak Labradory poddane zabiegowi kastracji. Twój labek może również skorzystać z dodatkowych świadczeń w postaci ubezpieczenia dla zwierząt. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź poniższą stronę internetową. W tym artykule znajdziesz wskazówki, dzięki którym Twój labrador będzie żył dłużej.

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z lekarzweterynarii.waw.pl

Psy karmione chudym jedzeniem żyją dłużej

Badania wykazały, że Labradory karmione chudym jedzeniem żyją dłużej niż te, które są otyłe. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę negatywny wpływ otyłości na zdrowie psów. Badanie z 2003 roku wykazało, że labradory utrzymują stałą beztłuszczową masę ciała przez całe życie. Psy te nie tyją szybko i są znane ze swojego apetytu, więc utrzymanie pełnej miski nie stanowi dla nich problemu. Naukowcy uważają, że długowieczność tej rasy wynika z jej niewielkiej skłonności do tycia i umiejętności przekonywania ludzi do podawania im jedzenia.

W tym badaniu 32 Labradory karmione chudą karmą były obserwowane przez średnio trzy lata. Po roku stosowania diety psy były nadal aktywne i towarzyskie, a 92% z nich dożyło co najmniej 12 lat. Naukowcy zauważyli również, że psy te częściej niż ich odpowiedniki karmione tłuszczem miały ciała wolne od nowotworów. Stwierdzenie to może wynikać z ich diety o wysokiej zawartości błonnika.

Kastracja

Chociaż istnieje wiele korzyści wynikających z kastracji Labradora, zabieg ten może nie być najlepszym rozwiązaniem dla każdego właściciela psa. Oprócz oczywistych korzyści wynikających z zapobiegania przyszłym problemom reprodukcyjnym, kastracja psa może poprawić ogólny stan zdrowia i długość życia zwierzęcia. Na przykład, kastracja może zmniejszyć ryzyko wystąpienia u psa geriatrycznych zaburzeń poznawczych, które są psią wersją demencji. Chociaż u psów płci męskiej ryzyko rozwoju tego schorzenia jest mniejsze, przedwczesna kastracja może prowadzić do problemów z kośćmi, więzadłami i stawami.

Badacze podzielili psy na trzy grupy wiekowe: długie, oczekiwane i wyjątkowe. Długość życia psów płci męskiej i żeńskiej była podobna w tych trzech grupach, ale wcześniejsza kastracja suki nie zwiększyła ryzyka wczesnej śmierci. W badaniu nie wykazano również zależności między wiekiem w momencie kastracji a długością życia. Pomimo tych wyników wiele labradorów pozostaje niekastrowanych.

Oprócz wydłużenia życia Labradora, kastracja może również zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych chorób. Według badań przeprowadzonych przez University of Georgia, kastracja psa może wydłużyć jego życie nawet o trzy lata. Psy poddane kastracji mają mniejsze ryzyko rozwoju niektórych chorób, takich jak rak prostaty, guzy sutka i rak jajnika.

Zalety kastracji labradora są oczywiste: zapobiega ona niechcianym ciążom, zmniejsza ryzyko zdrowotne i zapobiega problemom behawioralnym. Jednak kastrację labradora należy przeprowadzić jak najwcześniej, zwykle w wieku od dziewięciu do piętnastu miesięcy. Zbyt wczesna kastracja może spowodować nowe zagrożenia dla zdrowia. Z tego powodu u samic zaleca się kastrację w młodszym wieku.

Z pewnością cię zainteresuje:  Labrador hodowla

Ubezpieczenie zwierząt domowych

Ubezpieczenie dla zwierząt domowych może być bardzo pomocne w nagłych wypadkach, ale jeśli nie jesteś w stanie natychmiast pokryć kosztów leczenia, możesz rozważyć skorzystanie z weterynaryjnych rozwiązań kredytowych. Mogą one pomóc w pokryciu pilnych wydatków, ale wymagają złożenia wniosku kredytowego i mają wysokie zmienne stopy procentowe. Dodawanie dodatkowego zadłużenia do i tak już napiętego budżetu nigdy nie jest dobrym pomysłem. Alternatywą dla ubezpieczenia zdrowotnego dla zwierząt domowych są konta oszczędnościowe i programy grantowe. Ubezpieczenie dla zwierząt domowych zapewnia spokój ducha i ochronę przed wieloma drogimi kosztami leczenia w nagłych wypadkach.

Niezależnie od rasy, istnieje wiele sposobów na wydłużenie życia Twojego labradora. Szczepienia są ważną częścią zdrowego stylu życia i Twój zwierzak powinien je otrzymać jak najszybciej. Coroczne badania lekarskie i badania krwi są niezbędne do diagnozowania chorób i dolegliwości. Regularne szczepienie psa to kolejny skuteczny sposób na przedłużenie jego życia. Jest to szczególnie ważne w przypadku labradorów, ponieważ są one bardziej podatne na powszechne choroby, które mogą prowadzić do śmierci.

Osteochondroza

Leczenie Twojego Labradora z osteochondrozą zależy od lokalizacji i stopnia zaawansowania choroby. Ogólnie rzecz biorąc, u psów z osteochondrozą łokcia, głowy lub kłykcia przyśrodkowego rokowania są pomyślne. U psów z osteochondrozą kości skokowej korzystne może być przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, ale należy podawać im okresowo środki przeciwbólowe. Pies może również wymagać ograniczenia ćwiczeń lub utraty wagi.

Kluczem do sukcesu jest wczesne wykrywanie i leczenie. Jeżeli choroba zostanie wykryta we wczesnym stadium, Twój Labrador powinien regularnie wychodzić na krótkie spacery ze smyczą, aż do całkowitego ustąpienia dolegliwości. Jeżeli jednak choroba już się pojawiła, należy ograniczyć spożycie kalorii do ilości zalecanej przez producenta karmy. W ciężkich przypadkach może być konieczne leczenie chirurgiczne. Nie ma jednak konieczności przeprowadzania operacji, jeśli Twój labrador nie odczuwa bólu lub ma łagodną osteochondrozę.

Dysplazja stawów biodrowych

Dysplazja stawów biodrowych jest częstym schorzeniem występującym u labradorów i innych dużych ras psów. Może ona prowadzić do problemów z poruszaniem się, bólu i chodu typu bunny hopping. Główną przyczyną dysplazji stawów biodrowych u psów są uwarunkowania genetyczne, ale istnieją sposoby na przedłużenie życia Twojego labradora. Możesz rozpocząć wczesne wykrywanie i leczenie, badając biodra swojego labradora.

Uniwersytet w Helsinkach przeprowadził niedawno badania na owczarkach niemieckich. Stwierdzono, że kilka genów jest zaangażowanych w dysplazję stawów biodrowych, jak również w zapalenie kości i stawów oraz koślawość stawów. Naukowcy planują poszukiwanie wariantów genetycznych, które mogą pomóc w opracowaniu testu genetycznego do wykrywania dysplazji stawów biodrowych u psów. Jeśli u Twojego Labradora rozwinie się dysplazja stawów biodrowych, będziesz chciał jej zapobiec.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czym charakteryzuje się biały labrador

Czym charakteryzuje się biały labrador

Next Post
Labrador hodowla

Labrador hodowla

Related Posts
Jak tresować labradora

Jak tresować labradora?

Przed rozpoczęciem szkolenia powinieneś zrozumieć, czego oczekujesz od swojego psa. Labradory są stworzeniami nawykowymi i potrzebują stałej rutyny,…
Czytaj Dalej...