Czy można trzymać labradora w bloku

Czy można trzymać labradora w bloku

Istnieje kilka powodów, dla których warto trzymać Labradora w bloku, ale większość właścicieli psów nie chce inwestować w dużą budę. Być może będziesz musiał wynająć miejsce, albo ta rasa ma wysokie wymagania w zakresie utrzymania. Niezależnie od tego, warto zainwestować, jeśli chcesz, aby Twój pupil żył szczęśliwie w Twoim domu. Labrador jest bardzo uczuciowy i uwielbia uwagę, więc musisz zadbać o to, aby miał jej pod dostatkiem!

Jeżeli rozważasz adopcję labradora ze schroniska, upewnij się, że miejsce, w którym przebywa jest odpowiednie dla obu psów. Labradory są psami chętnymi do zabawy i mogą być agresywne w stosunku do innych psów. Aby uniknąć potencjalnego problemu agresji terytorialnej, powinieneś wprowadzać psy oddzielnie. Zabierz nowego psa na spacer. Upewnij się, że nowy pies idzie za Tobą, ponieważ dzięki temu nowy zwierzak będzie wydawał się mniej onieśmielający. Jeśli oba psy się spotkają, pochwal je i daj im smakołyki.

Upewnij się, że miejsce, w którym przebywa pies jest wygodne i ciepłe. Psy mogą mieć skłonność do zaglądania przez okna i drzwi. Aby zapewnić szczeniakowi poczucie bezpieczeństwa, zasuń żaluzje i zasłony, a w pobliżu postaw krzesło lub poduszkę. Dzięki temu szczeniak nie będzie mógł zbyt łatwo wydostać się z tego miejsca. Oprócz trzymania psa w domu, powinieneś zapewnić swojemu labradorowi dużo ruchu każdego dnia.

Młode labradory są bardzo żywiołowe i mogą próbować wskakiwać na ludzi. Może im to zaszkodzić, jeśli ulegną wypadkowi, dlatego najlepiej unikać szczeniąt i młodzieży. Zamiast tego wybierz dorosłego labradora, który będzie bardziej spokojny i potulny. A jeśli nie masz dzieci, możesz rozważyć adopcję labradora.

Labrador Retriever to rasa psów, która wywodzi się z Nowej Fundlandii. Często nazywa się je „psami świętojańskimi”, ponieważ były wykorzystywane przez rybaków do ciągnięcia sieci rybackich. Psy te od czasu do czasu łapały również zabłąkane ryby. Obecnie istnieją dwie odmiany Labradora Retrievera: amerykańska i angielska. Labrador amerykański jest wysoki i szczupły, natomiast labrador angielski jest niższy i krępy. Niezależnie od rasy, labradory są przyjaznymi, kochającymi i lojalnymi towarzyszami.

Z pewnością cię zainteresuje:  Którą rasę wybrać - labrador czy owczarek niemiecki?

Labradory są wrażliwe na punkcie swoich łap, dlatego należy dbać o ich pielęgnację tak często, jak to możliwe. Powinieneś obejrzeć ich łapy i wnętrze pyska pod kątem ewentualnych oznak infekcji. Upewnij się również, że oczy nie są zaczerwienione lub łzawiące. Regularne badania pozwolą wcześnie wykryć wszelkie problemy zdrowotne i zapobiec ich poważnemu rozwojowi. Nie zapominaj też o myciu zębów! Powinieneś co tydzień odwiedzać weterynarza, aby wyszczotkować zęby szczeniaka, a weterynarz będzie w stanie wcześnie wykryć wszelkie problemy.

Ponieważ labki są aktywne i mają dziedzictwo robotnicze, dobrze sprawdzają się w szkoleniu. Nie wymagają zbyt intensywnego szkolenia, ale wymagają umiarkowanej ilości ruchu. Labki powinny otrzymywać wysokiej jakości dietę i nie powinny się przemęczać. Niektóre z nich są jednak „pracoholikami” i potrzebują regularnych przerw od zabawy. Dlatego ważne jest, aby nadzorować je podczas zabawy, aby uniknąć potencjalnych problemów.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak wygląda labrador

Jak wygląda labrador

Next Post
Choroby labradora

Choroby labradora

Related Posts
Dlaczego labrador wyje

Dlaczego labrador wyje?

Dlaczego Labrador wyje? Chociaż szybka wizyta u weterynarza może wykluczyć wszelkie problemy medyczne, istnieje kilka powodów, dla których…
Czytaj Dalej...