Labrador na dworze do jakiej temperatury?

Labrador na dworze do jakiej temperatury?

Zastanawiasz się czy możesz zostawić swojego Labradora na zewnątrz w jakiej temperaturze? W tym artykule dowiesz się jak niskie temperatury może tolerować Twój Labrador. Rasa ta jest przystosowana do znoszenia niskich temperatur, ale nadal może zmarznąć, zwłaszcza w nocy, i ulec hipotermii, jeśli zostanie pozostawiona na zewnątrz na zbyt długo. Na szczęście możesz podjąć kilka kroków, aby zapewnić psu komfort w gorące dni.

Labradory są przystosowane do zimna

W przeciwieństwie do wielu ras psów, labradory mają podwójną sierść, co sprawia, że są lepiej przystosowane do zimnego otoczenia. Ta podwójna sierść jest wystarczająco gruba, aby chronić psa przed zimnym powietrzem, a także pomaga mu utrzymać ciepło w zimnej wodzie. Chociaż labki doskonale pływają, ich podwójna sierść nie czyni ich odpornymi na niskie temperatury. Narażenie na działanie skrajnie niskich temperatur może spowodować poważne problemy zdrowotne u psów.

Jeżeli temperatura spada do 20 stopni Fahrenheita, czas wprowadzić Laba do środka. Chociaż jest to naturalne dla Labradorów, mogą one cierpieć z powodu problemów związanych z zimnem, jeżeli temperatura spadnie zbyt nisko. Obserwuj mowę ciała swojego labradora, aby określić, czy nadszedł czas na wprowadzenie psa do środka. Nadmierna ekspozycja na zimno może nasilić choroby stawów i artretyzm. Jeżeli temperatura spadnie poniżej 20 stopni Fahrenheita, wprowadź psa do środka, dopóki temperatura się nie podniesie.

Labradory tolerują temperatury do około 20 stopni

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów labrador jest rasą odporną na niskie temperatury na zewnątrz. Toleruje temperaturę do 20 stopni i może pozostawać na zewnątrz w niskich temperaturach przez dłuższy czas. W zimnym klimacie labradory będą szukały ciepłych miejsc do odpoczynku i snu. Proces odwrotny do rozszerzania naczyń krwionośnych znany jest jako skurcz naczyń krwionośnych. Celem tego procesu jest doprowadzenie krwi do ważnych dla życia narządów, chroniąc je jednocześnie przed niedostatkiem tlenu. W związku z tym kończyny Labradorów są szczególnie podatne na odmrożenia.

Labrador może tolerować niskie temperatury na zewnątrz, ale tylko wtedy, gdy jest dobrze chroniony przed zimnem. Chociaż może on tolerować temperatury do 20 stopni na zewnątrz, nie powinieneś zostawiać psa na zewnątrz w takich temperaturach. Zimno może spowodować hipotermię i odmrożenia, które mogą doprowadzić do śmierci. Objawy niskich temperatur to blada, szara i drżąca skóra. Jeśli zauważysz, że Twój labrador jest odwodniony, natychmiast zapewnij mu pomoc lekarską.

Z pewnością cię zainteresuje:  Jak wygląda labrador

Zimno im w nocy

Czy Labradory marzną w nocy? Krótka odpowiedź brzmi „tak”, ale zawsze powinieneś trzymać swojego labradora w domu, nawet w zimie. Mroźna pogoda może nasilać pewne problemy zdrowotne u labradorów, a wystawienie na jej działanie może pogorszyć objawy. Jednym z takich problemów jest dysplazja stawów biodrowych u Labradorów, zwyrodnieniowa choroba stawów, która powoduje nadmierne zużycie i ból stawu. W niektórych ekstremalnych przypadkach może dojść do zwichnięcia stawu biodrowego u Twojego labradora.

Podczas gdy temperatury w zimie są zazwyczaj cieplejsze rano i późnym popołudniem, w nocy spadają poniżej zera. Ważne jest, aby Twój Labrador na noc przebywał w domu i miał zapewnione ciepłe posłanie z kocami. Oprócz zapewnienia komfortu, musisz chronić swojego labradora przed chłodem spowodowanym przez wiatr. Jeżeli współczynnik zimna jest zbyt wysoki, Twój labrador będzie czuł się jeszcze zimniej niż teraz.

W przypadku zbyt długiego przebywania na zewnątrz cierpią na hipotermię

Nie jest tajemnicą, że psy i zimna pogoda mogą iść ze sobą w parze. Zwłaszcza psy są podatne na hipotermię, czyli niebezpieczny stan, w którym temperatura ciała jest zbyt niska. Hipotermia może być spowodowana różnymi chorobami, w tym odmrożeniami, i jest bardziej powszechna podczas zimnej pogody. Objawy hipotermii u psów mogą mieć różne nasilenie, począwszy od dreszczy, a skończywszy na sztywnych mięśniach. Niestety, ciężka hipotermia może prowadzić do śmierci.

Chociaż labradory są znane z odporności na niskie temperatury, nie są w stanie poradzić sobie z ekstremalnie niskimi temperaturami. Nawet jeśli mogą pływać w lodowatej wodzie, nadmierna ekspozycja na takie temperatury może spowodować hipotermię lub odmrożenia. Dlatego właściciele labradorów powinni koniecznie zabierać je do domu, gdy tylko temperatura spadnie poniżej 20 stopni Fahrenheita. W niektórych przypadkach właściciele po prostu nie wiedzą, jak zapewnić swoim psom ciepło w zimie.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Labrador czekoladowy - opis rasy

Labrador czekoladowy – opis rasy

Next Post
Labrador pies czy suka

Labrador – pies czy suka?

Related Posts