Czy labradorowi wypadają zęby?

Czy labradorowi wypadają zęby?

Czy zastanawiasz się: Czy Labradorowi wypadają zęby? Oto kilka informacji, które pomogą Ci podjąć tę decyzję. Poza regularnymi wizytami kontrolnymi u lekarza weterynarii, warto trzymać w lodówce kilka miękkich zabawek do żucia dla swojego pupila. Jeśli zauważysz drażliwy brzuszek lub nietypowy stolec, jest to prawdopodobnie oznaka ząbkowania. Psy dotknięte tym problemem powinny dostawać miękką karmę, a Ty możesz oczekiwać, że będą spać więcej niż zwykle.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem

Zachowane zęby szczeniąt

Jeśli Twój Labrador ma zachowane zęby szczeniąt, powinieneś natychmiast skonsultować się z lekarzem weterynarii. Stan ten nie jest niebezpieczny dla Twojego zwierzęcia, ale nieleczony może doprowadzić do znacznego przepełnienia jamy ustnej. Zatrzymane zęby utrudniają prawidłowy ruch zębów. Uparty ząb u szczeniaka może również przesunąć nowo wyrosły ząb u dorosłego w nieprawidłowe położenie. Na szczęście większość szczeniąt zrzuca zatrzymane zęby przy odpowiedniej pielęgnacji.

Choroby przyzębia

Stopnie choroby przyzębia mogą być różne – od łagodnych do zaawansowanych. Wczesne zapalenie przyzębia powoduje jedynie niewielki ubytek kości i stan zapalny dziąseł. Etap trzeci i wyższe wymagają ekstrakcji. Leczenie w tym stadium jest zindywidualizowane w zależności od stanu dziąseł. Pacjenci z chorobą przyzębia w stadium 4 mogą wymagać chirurgii stomatologicznej w celu usunięcia wszystkich zębów. Leczenie chirurgiczne wymaga znieczulenia ogólnego i może nie być odwracalne.

Choroby dziąseł

Odpowiedź brzmi: tak. Choroby dziąseł są najważniejszą przyczyną utraty zębów u psów. Zdrowie zębów Twojego psa zależy od jego higieny jamy ustnej, a czyszczenie i polerowanie zębów może zapobiec chorobom dziąseł, a nawet utracie zębów. Regularne szczotkowanie pomaga usuwać płytkę nazębną, która z kolei przekształca się w kamień nazębny. Codzienne szczotkowanie zębów psa za pomocą małej szczoteczki dla dzieci, gąbki z gazy lub palca może pomóc w utrzymaniu płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Nigdy nie używaj pasty do zębów dla ludzi – pasty do zębów dla zwierząt mają inny smak niż pasty dla psów. Możesz kupić pastę do zębów dla zwierząt o smaku kurczaka, owoców morza lub słodu.

Z pewnością cię zainteresuje:  Wszystko o mieszańcu labrador z border collie

Overbite

Overbite zęby można korygować i jest na to kilka sposobów. O sposobie leczenia decyduje wiek psa i stopień zaawansowania wady zgryzu. Jeśli przodozgryz jest poważny, prawdopodobnie konieczna będzie zmiana diety psa, aby zapobiec dalszemu zużywaniu się zębów. Ponadto może być konieczna zmiana diety, aby ograniczyć ilość żucia, jaką pies musi wykonywać podczas posiłków. Twój lekarz weterynarii może zalecić konkretne zmiany w diecie, aby ograniczyć ilość żucia.

Ciąża

Czy zęby labradora wypadają w ciąży? Te pytania są często zadawane zarówno przez właścicieli zwierząt, jak i lekarzy weterynarii. Chociaż zęby wypadają naturalnie w okresie dojrzewania, istnieją pewne znaki ostrzegawcze, na które należy zwrócić uwagę. Po pierwsze, Twój pies może stracić apetyt lub stać się niespokojny. Możesz zauważyć, że pies zaczyna grzebać w swoim posłaniu i nie chce jeść. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, natychmiast zabierz psa do weterynarza.

 

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ile trwa ciąża labradora?

Ile trwa ciąża labradora?

Next Post
Kiedy szczepić labradora?

Kiedy szczepić labradora?

Related Posts