Wady i zalety labradora

Wady i zalety labradora

Istnieją pewne wady posiadania labradora retrievera. Pies ten wymaga częstej socjalizacji i może stać się introwertyczny, jeśli nie będzie miał kontaktu z innymi psami. Brak socjalizacji zwiększa również ryzyko zniszczenia psa. Labradory są inteligentne i towarzyskie, ale nie nadają się dla każdego. Przeczytaj dalej, aby poznać zalety i wady posiadania labradora.

Labradory retrievery są przyjazne

Jedną z najlepszych cech psów rasy labrador retriever jest ich przyjazna natura. Są one bardzo inteligentne i przyjazne. Psy te lubią uwagę i przywiązanie, są łagodne w stosunku do dzieci i kotów. Labradory, które pierwotnie zostały wyhodowane do wyszukiwania zwierzyny, są bardzo przyjazne. Chociaż mogą szczekać na obcych, Labradory Retrievery nie mają skłonności agresywnych. W zasadzie nie są one terytorialne. Jeśli więc szukasz zwierzaka rodzinnego, Labrador Retriever może być dla Ciebie idealnym wyborem.

Są towarzyskie

Jako psy towarzyskie i przyjazne, Labradory Retrievery są doskonałymi zwierzętami domowymi. Ich temperament jest dobry w stosunku do dzieci, innych psów i małych zwierząt. Ze względu na swoją otwartą osobowość i brak lęku, labradory są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi, ale wymagają pewnego szkolenia. Dojrzewają w wieku około trzech lat, ale nadal mają energię jak szczeniaki. Powinieneś przygotować swój dom na poziom energii nowego psa.

Są inteligentne

Labradory Retrievery to bardzo inteligentne psy. Są bardzo łatwe w szkoleniu i bardzo dobrze przystosowują się do różnych środowisk. Labradory są przyjazne, łagodne i uwielbiają być dotykane. Są bardzo lojalne i dotrzymają Ci towarzystwa w stresujących chwilach. Z tego względu są doskonałymi towarzyszami dla osób starszych lub wrażliwych. Doskonale sprawdzają się w kontaktach towarzyskich i godzinami przesiadują w łóżku człowieka.

Potrafią się dostosować

Instynktowne IQ labradora sprawia, że ta rasa jest naturalnym łowcą. Labradory mają również duże zdolności adaptacyjne i doskonałe umiejętności rozwiązywania problemów. Można je nauczyć rozumienia działań ich właścicieli, nawet jeśli nie mają takich samych umiejętności jak właściciel. Zdolności adaptacyjne różnią się u poszczególnych osobników, dlatego ważne jest, aby poznać osobowość psa, zanim rozważysz jego zakup.

Z pewnością cię zainteresuje:  Którą rasę wybrać - labrador czy york?

Są opiekuńcze

Choć wiele osób uważa, że Labradory Retrievery są opiekuńcze tylko w stosunku do swojej sfory, niekoniecznie jest to prawdą. Psy te uwielbiają chronić swoją rodzinę, a także jedzenie i wodę. Są również lojalne wobec innych zwierząt domowych i będą bronić swoich właścicieli przed wszelkimi zagrożeniami, jakie mogą napotkać. Nie oznacza to, że labradory są złymi sąsiadami, ale mogą sprawiać problemy, jeśli napotkają obcych.

Sierść

Labradory Retrievery schodzą z sierści w różnych porach roku. Niektóre dwa razy w roku, inne trzy lub cztery razy w roku. Dla przeciętnego człowieka nie jest to jednak duży problem. Odpowiednia pielęgnacja Labradora i stosowanie właściwych odkurzaczy ograniczy sierść. Oto kilka sposobów na to, aby Twój labrador wyglądał świetnie przez cały rok. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Potrzebują pomocy w nauce czystości
Jeśli adoptowałeś szczeniaka lub dorosłego psa ze schroniska lub z grupy ratowniczej, są duże szanse, że będziesz potrzebował pomocy w nauce czystości. W zależności od tego, w jakich okolicznościach żył wcześniej, mógł być zamknięty w klatce i mieć problemy z załatwianiem się do nocnika. Może to być trudne, ale szczeniak uratowany z nieciekawej sytuacji potrzebuje Twojej cierpliwości i zrozumienia. Może się zdarzyć, że będziesz musiał korzystać z nocników wewnątrz domu, zanim szczeniak przejdzie do korzystania z łazienki na zewnątrz. Na szczęście istnieje wiele technik, które możesz zastosować, aby przyuczyć szczeniaka do korzystania z nocnika w domu.

Potrzebują wczesnej socjalizacji
Kiedy przynosisz do domu szczeniaka rasy Labrador Retriever, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie: „Czy Labrador Retrievery potrzebują wczesnej socjalizacji?”. To jest świetne pytanie! Niektóre psy są z natury nieśmiałe, ale inne potrzebują więcej socjalizacji niż inne. W tym przypadku wczesna socjalizacja będzie kluczowa dla rozwoju poczucia własnej wartości u Twojego szczeniaka. Ale jak to zrobić? Oto kilka wskazówek.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Szczenie labradora

Szczenie labradora

Next Post
Labrador wady umaszczenia

Labrador wady umaszczenia

Related Posts