Ile powinien jeść labrador

Ile powinien jeść labrador

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z

Jeśli jesteś nowym właścicielem labradora, możesz się zastanawiać, ile powinien jeść Twój pies. Ma on genetyczne predyspozycje do bycia ciągle głodnym, a to oznacza, że ustalenie, czym go karmić, może być kłopotliwe. Oto kilka ogólnych wskazówek. Labradory powinny jeść od dwóch do trzech procent swojej masy ciała dziennie, a właściciele powinni unikać podawania surowych kości, które są niebezpieczne dla psa. Jeśli nie jesteś pewien, ile karmić swojego labradora, porozmawiaj z hodowcą lub weterynarzem, aby uzyskać wskazówki.

Labradory są jedną z najbardziej łakomych ras psów na świecie, co oznacza, że będą stale głodne, nawet jeśli są najedzone. Takie zachowanie może być oznaką złego stanu zdrowia i powinno być skonsultowane z lekarzem weterynarii. Należy również uważać na wzdęcia, które mogą być spowodowane gwałtownym karmieniem. A jeśli Twój labrador jest całkowicie pozbawiony apetytu, to znak, że coś jest poważnie nie tak.

Ilość pokarmu, jaką powinien spożywać Twój labrador, zależy od jego wielkości i metabolizmu. Za nadwagę uznaje się wagę przekraczającą o 15% lub więcej idealną wagę. Jeśli Twój labrador stale przekracza idealną wagę, porozmawiaj z lekarzem weterynarii i dostosuj jego plan żywienia. Możesz też kupić specjalistyczną karmę dla psów, która pomoże im osiągnąć idealną wagę. Jeśli masz napięty plan dnia, możesz również dodać dodatkową porcję jedzenia.

Powinieneś podawać swojemu labradorowi odpowiednią ilość karmy w zależności od jego wieku, wielkości i rasy. Optymalna ilość karmy dla labradora różni się nieco od tej dla człowieka, ale powinna być wystarczająca dla jego aktywnego trybu życia. Jeśli Twój labek waży 70 funtów, podawaj mu codziennie trzy i pół filiżanki karmy. W przypadku 70-kilogramowego labradora podawaj mu codziennie od trzech i pół do trzech filiżanek wysokiej jakości karmy dla psów.

Z pewnością cię zainteresuje:  Labrador angielski a amerykański

W zależności od marki i rodzaju karmy dla psów, ilość pokarmu, jaką powinien spożywać Twój labrador jest różna. Dobrym punktem wyjścia jest przewodnik żywieniowy umieszczony na opakowaniu karmy. Informacje te można znaleźć w karmie royal canin. Tabela żywieniowa powinna dać Ci ogólne pojęcie o tym, jaka jest zalecana dzienna dawka dla każdego etapu życia Twojego labradora. Pamiętaj też o dodaniu odrobiny mięsa lub ryby każdego dnia.

Większość właścicieli labradorów karmi swoje psy karmą, która jest zmielonym posiłkiem uformowanym w granulki przypominające herbatniki. Zapewnia ona wszystko, czego potrzebuje Twój pies, w jednym wygodnym, przenośnym produkcie. Kibel jest dostępny w ofercie większości głównych marek karm dla zwierząt. Jeśli nie jesteś pewien, jakie ilości surowej karmy są właściwe, skonsultuj się z dietetykiem. Powinien on dysponować tabelą żywieniową dla labradorów.

Idealna ilość karmy dla Labradora to około 2 filiżanki dziennie, podzielone na trzy lub cztery posiłki. Ilość ta powinna być równomiernie rozłożona w ciągu dnia. Taki schemat żywienia jest idealny dla Twojego psa, ponieważ sprawia, że czuje się on najedzony i nie przejada się. Ogólna zasada mówi, że karmienie Labradora w regularnych odstępach czasu jest najlepszym sposobem zapobiegania wybrednemu jedzeniu. Jeśli pozwolisz mu na swobodne jedzenie w każdej chwili, możesz doprowadzić do jego choroby.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Karma dla psa labrador

Karma dla psa labrador

Next Post
Labrador - ciekawostki

Labrador – ciekawostki

Related Posts