Wychowanie szczeniaka labradora

Wychowanie szczeniaka labradora

Kilka pierwszych miesięcy życia szczeniaka ma kluczowe znaczenie dla jego rozwoju. W tym czasie szczeniak prawdopodobnie zacznie ząbkować i zacznie gryźć różne przedmioty. Chociaż w tym czasie szczeniak powinien być już nauczony porządku w domu, należy być przygotowanym na wypadki. Najważniejszą rzeczą w tym okresie jest delikatne, ale stanowcze traktowanie szczeniaka i konsekwentne przestrzeganie harmonogramu szkolenia. W tym czasie Twój szczeniak zacznie również tracić zęby, więc może być konieczne stosowanie delikatnych, ale stanowczych komend, aby powstrzymać go od gryzienia.

W wieku dziewięciu miesięcy szczeniak rasy labrador będzie już w pełni rozwinięty, ale nadal będzie wykazywał skłonności szczenięce i zachowywał niezależność. To się zmieni, kiedy szczeniak skończy rok, ale jego entuzjazm do życia będzie nadal tak duży jak wcześniej. Można rozważyć zmniejszenie liczby posiłków do dwóch dziennie, ale należy pamiętać o zapewnieniu mu dużej ilości zabawek do żucia. Będzie potrzebował dużo ruchu, aby wyrosnąć na zdrowego dorosłego.

Młody labrador będzie przewracał ludzi i wskakiwał na samochody. Ta automatyczna reakcja jest bardzo powszechna, gdy dziecko jest trochę mniejsze. Jednak po czterech lub pięciu miesiącach życia zachowanie to zaniknie. W miarę jak pies będzie się starzeć, będzie chciał poznawać świat z dala od Ciebie i podążać za śladami zapachowymi. Upewnij się, że przygotowałeś miejsce zabaw dla psa, w którym będzie mógł się bawić i odpoczywać w swojej własnej przestrzeni.

Młody labek nadal będzie potrzebował dużo ruchu, ale zanim skończy 12 tygodni, będzie już lepiej kontrolował pęcherz. Nadal będzie wymagał regularnych wyjść na dwór i normalne będzie, że Twojemu szczeniakowi zdarzy się jeden lub dwa wypadki. Jednak kluczem do przyuczenia szczeniaka labradora do trzymania w domu jest konsekwencja. Pięciominutowe sesje szkoleniowe wystarczą na jakiś czas, a kiedy szczeniak przyzwyczai się do rutyny, możesz je przedłużyć do godziny lub dwóch.

Z pewnością cię zainteresuje:  Choroby labradora

Wprowadzając jedzenie dla nowego szczeniaka, pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby zapewnić mu dobre odżywianie. W tym czasie szczenię może nabawić się wielu problemów zdrowotnych, jeśli będzie otyłe. Aby utrzymać szczenię w zdrowiu i dobrej kondycji, rozważ wprowadzenie różnych pokarmów w małych ilościach, ale pamiętaj, aby podawać zwierzęciu odpowiednią ilość każdego z nich. Jeśli zdecydujesz się na podawanie szczeniakowi suchej karmy, pamiętaj o dostosowaniu porcji tak, aby zapewnić mu odpowiednią ilość składników odżywczych. Jeśli możesz, spróbuj wprowadzić do diety odrobinę surowej karmy.

Po zakończeniu szczepień nadszedł czas na socjalizację nowego szczeniaka. Zabieraj go na spacery i wyprowadzaj na smyczy. Jeśli odgłosy w okolicy przerażają szczeniaka, spróbuj zmienić trasę, którą idzie. Dopóki szczeniak jest zaznajomiony z danym terenem, dostosuje się do niego. Jeśli nie, być może trzeba będzie zmienić trasę. Jeśli szczeniak nie lubi hałasów, możesz spróbować wprowadzić je ponownie.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Wychowanie labradora w domu

Wychowanie labradora w domu

Next Post
Jak labrador linieje

Jak labrador linieje

Related Posts