Jak długo rośnie labrador

Jak długo rośnie labrador

Ogólnie rzecz biorąc, wzrost i waga Labradora są związane z jego pochodzeniem genetycznym. Jeżeli jednak pies jest hodowany w celu uzyskania dużych rozmiarów, genetyka znajdzie odzwierciedlenie w jego ogólnych rozmiarach. Większe Labradory będą rosły większe niż małe Labradory. Aby Twój labrador nie stał się zbyt duży, zapewnij swojemu pupilowi dużo ruchu i zdrową dietę.

Labrador jest jedną z największych ras psów, dlatego jego wzrost i waga zależą od genetyki rodziców. Samce labradorów powinny osiągać od 22,5 do 24,5 cm wysokości w kłębie. Suki labradorów powinny mieć od 21 1/2 do 23 1/2 cala wysokości i ważyć od 55 do 70 funtów. Powinieneś oczekiwać, że Twój labrador osiągnie rozmiary i wagę zbliżone do norm określonych przez American Kennel Club.

Chociaż wielkość labradora zależy od jego rodziców, osiąga on swój pełny wzrost około dziewiątego miesiąca życia. Nie oznacza to jednak, że Lab przestanie rosnąć przed osiągnięciem tego wieku. Może nawet nadal zwiększać swoją wagę. W wieku 7-9 miesięcy mięśnie labradorów nie są jeszcze w pełni ukształtowane. Samiec może potrzebować więcej niż 18 miesięcy, aby osiągnąć pełną dojrzałość.

Niektóre labradory osiągają dorosłość między szóstym a dwunastym miesiącem życia. Na ogół jednak nie dojrzewają one w tym samym tempie. Niektóre osiągają dorosłość znacznie wcześniej niż inne. Ogólnie rzecz biorąc, Labrador może dożyć 12-14 lat. Możliwe jest również, że Twój nowy pies osiągnie pełnoletność przed pierwszymi urodzinami. Jeśli więc planujesz adoptować szczeniaka, upewnij się, że kupisz go przed pierwszymi urodzinami, aby uniknąć tego kłopotliwego etapu.

Szczenięta labradora powinny być trzymane z matką do ukończenia 8 tygodnia życia. W tym czasie powinny pozostać z matką do czasu, aż nauczą się regulować temperaturę swojego ciała. W tym okresie szczenięta zaczynają otwierać oczy i reagować na światło i dźwięk. Zaczynają się także potykać i nawiązywać kontakt z właścicielami. Ten etap jest uważany za „okres socjalizacji” szczeniaka labradora.

Z pewnością cię zainteresuje:  Którą rasę wybrać - bokser czy labrador?

Jako dojrzały pies, labradory nie rosną znacząco. Dorosły labrador osiąga swój maksymalny wzrost i wagę w wieku około 18 miesięcy. Zdarzają się jednak przypadki właścicieli czarnych labradorów, którzy twierdzą, że ich szczeniaki rosną znacznie szybciej. Niezależnie od tego, labradory rosną w innym tempie niż inne kolory. Dlatego kupując szczeniaka rasy labrador, należy pamiętać, że nie należy lekceważyć rozmiarów zwierzęcia.

Na szczęście genetyka to tylko część równania. Dieta, szczepienia i regularne badania lekarskie mogą mieć wpływ na tempo wzrostu Twojego labradora. Dobrze zbilansowana dieta jest niezbędna dla optymalnego zdrowia. Labradory potrzebują zrównoważonej diety z odpowiednim stosunkiem tłuszczu, witamin i minerałów. Ponadto potrzebują regularnych szczepień przeciwko wściekliźnie i badań lekarskich. Te czynniki pomogą określić, jak duży będzie Twój szczeniak, a także jaki będzie jego obwód i długość.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy można trzymać labradora w kojcu

Czy można trzymać labradora w kojcu

Next Post
Czy labrador jest dobry dla alergika

Czy labrador jest dobry dla alergika

Related Posts