Jak dostoswać labradora do spania w budzie?

Jak dostoswać labradora do spania w budzie?

Zanim przestawisz swojego labradora na spanie w klatce lub budzie, ważne jest, żebyś zrozumiał, co dokładnie robisz. Labradory zazwyczaj nie są przyuczane do spania w klatce. Mogą spać w łóżku z Tobą, jeżeli są w pełni nauczone czystości i mają ponad sześć miesięcy. Korzyści płynące ze spania z labradorem to więź i bezpieczeństwo, natomiast negatywne strony to zakłócenia snu i nasilenie objawów alergii. W zależności od temperamentu Twojego Labradora, możesz przestawić go na spanie na zewnątrz w wieku około 4-6 miesięcy.

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z

Przyzwyczajanie Labradora do spania w budach

Jeśli masz podwórko, na którym zostawiasz swojego Labradora na noc, prawdopodobnie słyszałeś, że powinieneś przyzwyczaić go do spania w budach. Chociaż na ogół są one szczęśliwe śpiąc w domu z Tobą i Twoją rodziną, labradory mogą być niszczycielskie i mogą być podatne na stres i pasożyty, jeśli pozostawia się je na zewnątrz przez całą noc. Jeśli zostawiasz swojego labradora na dłuższy czas bez opieki, warto zainwestować w budę zabezpieczoną przed dostępem psów.

Wczesne rozpoczęcie socjalizacji szczeniaka. Najlepiej jest socjalizować szczeniaka w młodym wieku, aby nie nabawił się później lęku separacyjnego. Możesz wykorzystać zabawki i smakołyki, aby zapewnić szczeniakowi zajęcie podczas Twojej nieobecności w domu. Kiedy szczeniak przyzwyczai się już do budy, stopniowo wprowadzaj do niej jedzenie i smakołyki. Jeśli zostawiłeś ją na noc, szczeniak może mieć wrażenie, że jest za zimna i nie będzie chciał spać.

Przyuczenie szczeniaka do spania w klatce może być trudne, ale jest warte wysiłku. Wczesne szkolenie kennelowe nie tylko zapewni Twojemu szczeniakowi wygodne miejsce do spania, ale także pomoże ograniczyć problemy z zachowaniem. Na początku możesz zabierać szczeniaka do weterynarza, aby oswoił się z budą. Szkolenie psa w klatce znacznie ułatwi Ci życie domowe.

Przyzwyczajenie labradora do spania w klatce ma swoje zalety. Po pierwsze, klatka Twojego Labradora powinna być wystarczająco duża, aby zapewnić mu komfort. Buda powinna być również na tyle duża, aby pies mógł się w niej wygodnie obrócić i wstać. Ponadto koniecznie kup psu zabawkę KONG. Wypchany smakołykami pies z pewnością ucieszy się z zabawki do żucia.

Z pewnością cię zainteresuje:  Jak nauczyć posłuszeństwa labradora?

Przyzwyczajanie labradora do spania w klatce

Aby przyzwyczaić labradora do spania w samotności, powinieneś stworzyć dla szczeniaka wygodną klatkę. Umieść w niej zabawkę lub miękki koc i zaoferuj specjalny smakołyk za każdym razem, gdy do niej wejdzie. Możesz również użyć zabawek w kształcie puzzli z jedzeniem lub wydrążonych zabawek wypchanych jedzeniem. Postaraj się umieścić klatkę w cichym pomieszczeniu. Umieść prześcieradło na drucianych ścianach skrzyni, aby sprawić, że poczuje się ona bardziej jak jaskinia. Psy lubią ciemne, przyćmione pomieszczenia i podobnie śpią w klatce.

Oprócz zapewnienia labkowi bezpiecznego miejsca do spania, trening w klatce pomoże mu również w nauce czystości. Szkolenie w klatce może przyspieszyć i ułatwić proces zmiany domu. Może też dać Ci trochę tak potrzebnego wolnego czasu, pozwalając Ci wyprowadzać szczeniaka na spacery. Większość szczeniąt nie znosi brudzenia swojego posłania, więc może to im pomóc w przyzwyczajeniu się do spania w klatce. Poza tym, psy myśliwskie muszą siedzieć nieruchomo przez kilka godzin.

Przed położeniem Labradora do łóżka w klatce, należy wybrać odpowiednią klatkę. Upewnij się, że jest ona wystarczająco przestronna, aby szczeniak mógł się w niej wygodnie obrócić i wstać. Wybierz metalową klatkę z przegrodami, abyś mógł regulować jej wielkość w razie potrzeby. Labradory nie lubią wypchanych legowisk, więc zacznij od posłania, które nie jest łatwe do pogryzienia.

Aby rozpocząć szkolenie Labradora do spania w samotności, najlepiej odbierać szczeniaka w piątek po pracy. W ten sposób będziesz miał cały weekend, który możesz poświęcić szczeniakowi. Unikaj też przywożenia szczeniaka do domu w dzień powszedni, kiedy masz spotkania lub obowiązki rodzinne. Twój szczeniak spędzi cały dzień w klatce i najprawdopodobniej będzie miał wypadki.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak biegać z labradorem?

Jak biegać z labradorem?

Next Post
Czy labrador może jeść surowe mięso?

Czy labrador może jeść surowe mięso?

Related Posts