Dla kogo labrador jest dobrą rasą

Dla kogo labrador jest dobrą rasą

Istnieje wiele powodów, dla których warto mieć psa rasy labrador. Pies ten jest lojalny wobec swojego właściciela, bardzo inteligentny i dobrze dogaduje się z innymi psami. Poniżej wymieniono kilka powodów, dla których warto go adoptować. Psy te są wspaniałymi zwierzętami domowymi dla wielu różnych rodzin. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem jednego z tych pięknych psów, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Poniżej wymieniono tylko kilka z wielu powodów, dla których warto rozważyć posiadanie jednego z nich.

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z

Labradory są lojalne wobec swoich właścicieli

Lojalność labradorów można mierzyć na wiele sposobów. Ich wysoki popęd stadny sprawia, że są bardzo towarzyskie. Uwielbiają przebywać wśród ludzi i innych zwierząt i czują silną więź ze swoimi właścicielami. Przez cały czas pragną uwagi i mogą stać się niespokojne lub lękliwe, jeśli czują się pozostawione same sobie. Może to prowadzić do destrukcyjnych zachowań. Jeżeli planujesz zostawiać swojego labka samego na dłuższy czas, może on stać się niespokojny i przestraszony.

Labradory mają silne poczucie lojalności wobec swoich rodzin i przywiązują się do członków swojej rodziny. Często wiedzą, do którego członka rodziny należy się udać, aby wykonać określone czynności. Jeżeli w rodzinie są małe dzieci, Labrador będzie się zwracał do najmłodszego członka rodziny. Labradory nigdy nie wykluczają nikogo z grona osób obdarzonych uczuciem. Pójdą do tego, kto czuje się przy Tobie najbezpieczniej.

Są inteligentne

Wiele osób uważa, że labradory są łatwe w szkoleniu, ale niekoniecznie jest to prawda. Labradory, choć są inteligentne, potrzebują stymulacji umysłowej i regularnych interakcji społecznych, aby pozostać szczęśliwe i zdrowe. Jeśli nie jesteś w stanie im tego zapewnić, Twój pies może znaleźć tę stymulację gdzie indziej. Ale nie martw się, Labradory można łatwo wytresować. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w skutecznym szkoleniu:

Psy te są niezwykle inteligentne i bardzo energiczne. Labradory myśliwskie są znane z tego, że są bardziej inteligentne niż psy wystawowe. Nie oznacza to jednak, że psy myśliwskie są mniej inteligentne niż psy wystawowe. Chociaż mogą być nieco bardziej inteligentne, labradory nie różnią się diametralnie pod względem temperamentu, zachowania czy inteligencji. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z posiadaniem psa, czekoladowy labek jest doskonałym wyborem dla początkujących. Labradory czekoladowe są trudne w szkoleniu, więc spodziewaj się, że spędzisz z nimi dużo czasu.

Są oddane swoim właścicielom

Labrador najsilniej związany jest z osobą, która jest jego głównym opiekunem. Jest to zwierzę stadne, a labradory są oddane swoim członkom rodziny tak bardzo, jak nikt inny. Chociaż uwielbiają się przytulać i aportować, nawiązują również więź z innymi domownikami, zwłaszcza z dziećmi. Jeśli nie uda Ci się fizycznie usidlić labka, trudno będzie go odzyskać. Jeśli jednak to Ty jesteś przywódcą stada, powinieneś być wystarczająco cierpliwy, aby poświęcić czas na pielęgnowanie tej więzi.

Długa, falista sierść labradora czyni go rasą odporną na wodę i obdarzoną doskonałym zmysłem powonienia. Jego mocny ogon, zwany „kijanką”, pełni rolę steru podczas biegu. Jest on również chroniony przed żywiołami dzięki pajęczym palcom. Labradory są bardzo przyjaznymi psami i będą lizać intruza aż do śmierci. Jeśli obawiasz się, że Twój labrador stanie się agresywny, trzymaj się od niego z daleka.

Z pewnością cię zainteresuje:  Jak opiekować się labradorem

Dobrze dogadują się z innymi psami

Większość labradorów dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami. Większość psów lubi towarzystwo innych zwierząt, ale niektóre z nich mogą stanowić problem. Na przykład, niektóre labradory mogą nie dogadywać się z innymi małymi psami. Aby zapobiec takim problemom, labradory muszą być socjalizowane z innymi psami już w okresie szczenięcym. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z przewodnikiem „Labradory i inne psy”.

Większość labradorów dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami, ale mogą one być terytorialne. Jeżeli masz psa, który lubi bawić się zabawkami, pamiętaj, aby nauczyć go szacunku dla zabawek i innych zwierząt. Labki są czułe i są świetnymi towarzyszami dla aktywnych rodzin. Niektóre labradory są bardziej towarzyskie w stosunku do innych psów, podczas gdy inne są bardziej tolerancyjne w stosunku do dzieci. Labradory dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, ale mogą też być agresywne, jeśli nie mają wystarczająco dużo ruchu.

Dobrze dogadują się z dziećmi

Jeśli planujesz zakup szczeniaka dla swojej rodziny, możesz się zastanawiać, czy labradory dobrze znoszą dzieci. W końcu są one chętne do zabawy i zadowolenia, a więc doskonale nadają się dla rodzin. Dzieci uwielbiają szczeniaki rasy labrador, ponieważ są one pełne energii i chętnie się z nimi bawią. Ponadto są dobrymi towarzyszami i przytulankami. Jeśli szukasz psa, który pomoże Twojemu dziecku nauczyć się odpowiedzialności, rozważ właśnie labradory.

Jak każdy pies, labradory dobrze dogadują się z dziećmi, ale zawsze należy mieć je na oku. Mimo że są bardzo łagodne w stosunku do niemowląt, musisz je cały czas nadzorować, kiedy bawią się z dzieckiem. Zęby szczeniaka są ostre i mogą łatwo przebić skórę małego dziecka. Ponadto dzieci potrafią być bardzo okrutne podczas zabawy. Aby uniknąć problemów zdrowotnych dziecka, zawsze miej oko na szczeniaka, gdy jest z nim w domu.

Są rasą pracującą

Zdolności robocze rasy labrador sprawiają, że jest ona doskonałym wyborem dla zwierząt rodzinnych. Doskonale sprawdzają się w wykrywaniu narkotyków, pomagają osobom niepełnosprawnym, polują na małe zwierzęta i stanowią wsparcie emocjonalne. Labradory są łatwe w szkoleniu, a ponadto chętnie sprawiają przyjemność swoim właścicielom. Nie są uważane za psy stróżujące, ale ich przyjazne osobowości sprawiają, że idealnie nadają się na zwierzęta rodzinne. Psy te powinny być zapoznawane z innymi zwierzętami domowymi już w wieku szczenięcym.

Chociaż polowanie jest jednym z najpopularniejszych zajęć dla labradorów, są one również wykorzystywane jako psy terapeutyczne, psy służbowe i psy do wykrywania. Psy te potrafią wykrywać ślady narkotyków, a także bezpańskie zwierzęta do celów badawczych. Inne zastosowania tych psów to odnajdywanie porzuconych zwierząt, przechwytywanie skradzionej własności i pomoc policji. Labradory doskonale nadają się również do przeszukiwania toreb. Psy te są bardzo inteligentne i nadają się do szkolenia.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jakie są odmiany labradora

Jakie są odmiany labradora?

Next Post
Czym charakteryzuje się biały labrador

Czym charakteryzuje się biały labrador

Related Posts