Czy labrador jest agresywny?

Czy labrador jest agresywny?

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z

Jeśli zastanawiałeś się: „Czy labrador jest agresywny?”, nie jesteś sam. Wielu właścicieli labradorów zmaga się z tymi samymi pytaniami. Chociaż nie ma jednej, ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, możesz podjąć kilka kroków, aby zapobiec rozwojowi agresywnych zachowań u Twojego labradora. Po pierwsze, poznaj dokładną przyczynę agresywnego zachowania Labradora. Jeśli uda Ci się ustalić dokładną przyczynę agresywnego zachowania, proces jego eliminacji będzie o wiele łatwiejszy.

Jedną z najczęstszych przyczyn agresji u labradorów jest strach. Problem ten może pojawić się już w wieku szczenięcym, ale może też rozwinąć się z czasem, zwykle spowodowany traumatycznym wydarzeniem lub zagrażającym otoczeniem. W przeciwieństwie do agresji wywołanej strachem, która rozwija się w wieku dorosłym, agresja wywołana fobią u labków jest wynikiem zdarzenia psychologicznego, które miało miejsce w wieku szczenięcym. W związku z tym jest on podobny do ludzkiej agresji i często prowadzi do agresji fizycznej.

Na szczęście wiele osób adoptuje psy ratownicze, które są skłonne do agresji. Psy tej rasy były wcześniej maltretowane lub porzucone. Niezależnie od źródła, pierwszym krokiem w zapobieganiu zachowaniom agresywnym jest unikanie sytuacji, w których problem się pojawia. Unikając sytuacji, w których pojawia się agresja, możesz pomóc Labradorowi w prowadzeniu zdrowego, szczęśliwego życia. Jeśli nie masz na to czasu, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do behawiorysty.

Jeśli podejrzewasz, że Twój labrador może być agresywny, skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Labrador o agresywnym zachowaniu może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twojej rodziny. Chociaż psy tej rasy zazwyczaj pasują do większości rodzin, niektóre z nich nie będą z nimi zgodne. Na przykład nie powinieneś dawać swojego labradora dzieciom, chyba że Twój dom jest całkowicie ogrodzony. Jeśli jednak nie chcesz ryzykować bezpieczeństwa swoich dzieci, najlepszym rozwiązaniem może być trzymanie labka z dala od nich do czasu rozwiązania problemu.

Z pewnością cię zainteresuje:  Którą rasę wybrać - labrador czy owczarek niemiecki?

Inną możliwą przyczyną agresji labradorów jest lękliwy pies. Labradory są naturalnymi myśliwymi, więc mogą być naturalnie agresywne w obronie własnej. Jeżeli zapędziłeś je w kozi róg lub podniosłeś rękę, aby je skarcić, mogą się bronić. Lękliwe zachowanie jest jednak kolejną oznaką nadużycia, zaniedbania lub braku socjalizacji w wieku szczenięcym. Pamiętając o tych czynnikach, możesz uspokoić bojaźliwego Labradora.

Bardzo ważna jest wczesna socjalizacja szczeniaka. Przyzwyczajenie szczeniaka do ludzi i innych psów zapobiegnie wykształceniu się u niego cech agresywnych. Dobrze zsocjalizowany labrador może uniknąć lęku przed nowymi ludźmi. Jeśli we wczesnych latach życia był socjalizowany i szkolony z innymi psami, może nigdy nie bać się obcych. Jeżeli obawiasz się, że Twój Labrador może stać się agresywny, pamiętaj o tych wskazówkach.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Choroby labradora

Choroby labradora

Next Post
Jak dbać o sierść labradora?

Jak dbać o sierść labradora

Related Posts