Labrador biszkoptowy a labrador czekoladowy

Labrador biszkoptowy a labrador czekoladowy

Jeśli szukasz szczeniaka rasy labrador, możesz się zastanawiać, który z nich wybrać. W zależności od potrzeb, istnieją dwa główne typy: wystawowy i polowy. Oba mają szeroką głowę i umiarkowany stop, ale niektórzy ludzie wolą spokojną naturę labradora czekoladowego. Jeśli nie zależy Ci na umaszczeniu, będziesz mieć więcej możliwości, ponieważ hodowcy labradorów mają więcej odmian.

Labradory biszkoptowe kontra labradory czekoladowe

Różnica między labradorem czekoladowym a biszkoptowym nie jest tylko estetyczna; jest to również kwestia zdrowia. Choć labradory na ogół nie są wybrednymi niejadkami, mogą być wybredne, jeśli pozwoli się im na zbyt wiele różnorodności. Dobrą zasadą jest kupowanie dużych worków karmy i trzymanie się jej. Dzięki temu wystarczą na lata, a Ty zaoszczędzisz pieniądze.

Mają szeroką głowę z umiarkowanym stopem

Mimo różnic w umaszczeniu, głowa i rysy twarzy obu ras są podobne. Ogólnie rzecz biorąc, labrador jest wyprostowanym, silnym psem o szerokiej głowie. Jego długa kufa jest szeroka i nieco dłuższa niż jego wzrost. Jego krótka, twarda sierść jest łatwa w pielęgnacji i wodoodporna. Oba labradory są psami średniej wielkości o średniej wielkości oczach. Są bardzo inteligentne, mają silny instynkt łowiecki i aportowania.

Są spokojniejsze

Istnieją argumenty za i przeciw każdemu z kolorów. Niektórzy hodowcy twierdzą, że czarny labek jest spokojniejszy od czekoladowego, inni zaś, że czarny labek jest hałaśliwy. Ci, którzy się z tym nie zgadzają, twierdzą, że kolor sierści nie ma nic wspólnego z temperamentem psa. Twierdzą, że to genetyka, środowisko i szkolenie kształtują osobowość psa. To, czy pies jest spokojny, czy rozbrykany, jest kwestią opinii, ale prawda jest taka, że wszystkie kolory Labradorów Retrieverów są inne.

Uwielbiają jeść ciastka

Psy uwielbiają ciastka, a Labrador uwielbiający ciastka może być dla Twojego psa świetną zabawą. Chociaż powinieneś kontrolować ilość i rodzaj ciastek, możesz pozwolić swojemu labradorowi na okazjonalne przekąski. Herbatniki są dobrym źródłem węglowodanów, białka i witamin. Herbatniki są zazwyczaj robione z mleka i jajek. Jeżeli nie zawierają szkodliwych składników, Twój Labrador prawdopodobnie nie będzie miał nic przeciwko ich okazjonalnemu spożywaniu.

Z pewnością cię zainteresuje:  Wszystko o mieszańcu labrador z bernardynem

Są silne

Istnieje wiele różnic pomiędzy dwoma odmianami Labradorów. Jedną wspólną różnicą jest umaszczenie. Choć oba są silnymi i wytrzymałymi psami, ich ubarwienie ma tendencję do blaknięcia na ringu wystawowym. Labrador czekoladowy jest zazwyczaj bardziej łagodny niż labrador biszkoptowy, ale te dwie odmiany nie są całkowicie przeciwstawne. Labrador biszkoptowy ma ciemniejszy nos niż labrador czekoladowy, ale często nie ma to większego znaczenia.

Są inteligentne

Labrador czekoladowy jest znany jako najbardziej inteligentna rasa psów, której długość życia wynosi od dziesięciu do dwunastu lat. Rasa ta jest bardzo zdrowa i może przystosować się do życia w mieszkaniach, ale wymaga dużej ilości ruchu i stymulacji umysłowej. Mimo że psy te uważane są za odporne, są wrażliwe na ekstremalne upały i mrozy. Uważa się, że czekoladowy kolor przyczynia się do krótszej żywotności czekoladowych labradorów, ale schorzenia te rzadko są śmiertelne.

Są posłuszne

Ważna różnica między labradorami amerykańskimi i angielskimi polega na ich umaszczeniu. Labradory angielskie są grubsze, bardziej zbite i cięższe niż labradory amerykańskie. Są też zazwyczaj bardziej posłuszne i spokojniejsze. Chociaż oba kolory sierści są równie zachwycające, labradory amerykańskie są zazwyczaj wyższe i cięższe. Ich krótka, twarda sierść jest łatwa w utrzymaniu i odporna na wodę. Zarówno labradory angielskie, jak i amerykańskie mają jasne, brązowe oczy i ostry pysk.

Mogą być trudne w szkoleniu

Biscuit jest najnowszym członkiem drużyny Washington Capitals. Ten szczeniak rasy czekoladowy labrador jest częścią amerykańskiego programu VetDogs, który dostarcza psy służbowe weteranom wojennym w USA. Proces szkolenia tych psów jest długi i kosztowny – kosztuje grubo ponad 50 tys. dolarów. Proces ten zaczyna się od szczeniaka. Dowiedz się, jak szkolić swojego nowego pupila i jak go socjalizować.

 

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Kiedy szczepić labradora?

Kiedy szczepić labradora?

Next Post
Którą rasę wybrać - nowofundland czy labrador?

Którą rasę wybrać – nowofundland czy labrador?

Related Posts