Labrador angielski a amerykański

Labrador angielski a amerykański

Między labradorem angielskim a amerykańskim jest kilka różnic, a wiedza o tym, który z nich jest lepszy, pomoże Ci podjąć decyzję o wyborze wymarzonego psa. Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę temperament. Niektóre rasy mają większy popęd do polowania, inne są bardziej łagodne i spokojne. Niezależnie od koloru sierści, każdy pies ma pewne geny recesywne dla przeciwnego koloru. Jeżeli rozważasz kupno białego labradora, pamiętaj, że raczej nie będzie on polował.

Mają mniejszy popęd do polowania

Zarówno Labrador angielski, jak i amerykański zostały wyhodowane głównie do polowania, ale labrador amerykański nie ma tak naturalnego popędu do polowania jak brytyjski. Labrador angielski ma niski popęd łowiecki, co czyni go dobrym wyborem dla spokojniejszej, bardziej wyluzowanej rodziny. Labrador brytyjski jest znacznie bardziej tolerancyjny w stosunku do ludzi i innych zwierząt domowych niż amerykański, ma też lepszy temperament i większą wytrzymałość.

Są spokojniejsze

Istnieje duża różnica między labradorem angielskim a amerykańskim. Obie rasy są niezwykle inteligentne, ale Labrador angielski jest zazwyczaj spokojniejszy. Labradory amerykańskie są bardziej aktywne, podczas gdy labradory Bench są spokojne i czułe. Uwielbiają też przebywać z rodziną. Labradory amerykańskie są bardziej energiczne, dlatego też trudniej je szkolić. Jednak redaktor zarządzający tej strony internetowej przez trzynaście lat był właścicielem labka polnego, który uwielbiał pływać i bawić się.

Są bardziej trakcyjne

Istnieją różnice między dwiema głównymi rasami labradorów retrieverów. Labradory angielskie są bardziej trakcyjne, podczas gdy labradory amerykańskie są bardziej aktywne. Obie rasy są doskonałymi psami gończymi, dzięki swojej inicjatywie w poszukiwaniu zwierzyny i wytrwałości w polowaniu. Różnica między tymi dwoma rasami polega na tym, jak każdy typ psa reaguje na szkolenie. Labrador angielski jest bardziej ugodowy niż amerykański, który jest uważany za mniej energicznego i bardziej tolerancyjnego.

Z pewnością cię zainteresuje:  Czym charakteryzuje się biały labrador

Są bardziej agresywne niż inne kolory

Główną różnicą między Labradorem angielskim a amerykańskim jest ich temperament. Choć obie rasy są przyjazne i towarzyskie, Labradory amerykańskie są nieco bardziej agresywne niż ich angielskie odpowiedniki. Rasa ta jest również nieco wyższa i ma bardziej krępą budowę ciała, podczas gdy Labrador angielski jest bardziej atletyczny i szczuplejszy. Ich sierść jest również nieco cieńsza niż u ich amerykańskich odpowiedników.

Są jak elitarni sportowcy

Labrador angielski i amerykański mają podobieństwa i różnice. Te dwie rasy mają taką samą długość życia, taką samą liczbę potencjalnych wad genetycznych i podobne problemy zdrowotne. Obie są podatne na dysplazję stawów biodrowych i choroby związane ze stawami. Różnice są subtelne i trwałe, ale widoczne, jeśli porównamy je obok siebie. Przeczytaj dalej, aby poznać najważniejsze różnice między Labradorem angielskim i amerykańskim.

Są popularne na całym świecie

Labrador angielski i amerykański to dwa typy psów rasy labrador. Labrador angielski jest mniej aktywny i czuły, natomiast labrador amerykański jest bardziej wysportowany i energiczny. Różnica między tymi dwiema rasami polega na ich wyszkoleniu i temperamencie. Choć obie rasy wymagają szkolenia, labrador amerykański jest często bardziej agresywny i wymaga większej dyscypliny niż labrador angielski. Z tego powodu właściciele obu ras powinni znać wymagania dotyczące posiadania psa i poświęcić odpowiednią ilość czasu na jego szkolenie.

Ważą więcej

Mimo że Labrador angielski i amerykański są psami średniej wielkości, ten pierwszy waży zazwyczaj kilka funtów więcej niż jego amerykański odpowiednik. Wynika to w dużej mierze z różnic w pochodzeniu. Chociaż obwód i długość ciała obu typów psów są takie same, Labradory angielskie są nieco krępsze i węższe. Mają również bardziej atletyczną budowę, co sprzyja ich temperamentowi i zdolnościom łowieckim.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Kiedy szczepić labradora?

Kiedy szczepić labradora?

Next Post
Którą rasę wybrać - nowofundland czy labrador?

Którą rasę wybrać – nowofundland czy labrador?

Related Posts