Którą rasę wybrać – labrador czy york?

Którą rasę wybrać - labrador czy york?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa jako zwierzęcia domowego, prawdopodobnie zastanawiasz się: Która rasa jest lepsza? Różnice między dwoma typami labradorów są liczne, ale istnieją pewne ogólne cechy, które łączą obie rasy. Labradory angielskie są znacznie mniejsze niż ich amerykańskie odpowiedniki i mają tendencję do bycia bardziej figlarnymi. Ich mniejsze głowy i krótsze nogi sprawiają, że dla niektórych są mniej estetyczne. Pomijając jednak te różnice, oba typy labradorów są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z

Labradory angielskie są bardziej figlarne

Podczas gdy labradory amerykańskie znane są z dużej energii, labradory angielskie są bardziej spokojne i wyluzowane. Potrzebują dużo ruchu, ale można je oswoić, aby były domowymi pupilami. Labek angielski potrzebuje dużo ruchu i stymulacji umysłowej, co sprawia, że trudno jest go przyuczyć, aby nie wskakiwał na kanapę. Te dwa rodzaje labków mają bardzo różne osobowości i mogą być doskonałymi zwierzętami domowymi. Oba są oddane swoim właścicielom i wymagają dużej ilości ruchu.

Oba typy labradorów są lojalne, przyjazne i czułe. Labradory angielskie są na ogół mniejsze i mniej wymagające niż ich amerykańskie odpowiedniki. Są również bardziej skore do zabawy i czułe. Oba typy labradorów są bardzo inteligentne, ale angielskie są nieco bardziej figlarne. Chociaż oba typy labradorów są równie kochające, różnice w ich osobowościach są w dużej mierze nieistotne przy dokonywaniu wyboru.

Labradory w typie amerykańskim są cięższe

Sierść labradorów jest gładka i krótka, ale z czasem mogą pojawić się na niej problemy. Uszy labradorów są wrażliwe, a nasiona trawy i inne ciała obce mogą je podrażniać. Problemy te mogą prowadzić do zapalenia ucha, czyli zapalenia przewodu słuchowego, które jest nieprzyjemnym doświadczeniem i często wymaga leczenia przez całe życie. Na szczęście istnieje kilka sposobów leczenia tych problemów.

Laby angielskie i amerykańskie są doskonałymi zwierzętami domowymi, ale istnieją między nimi pewne różnice. Labki angielskie mają większą wytrzymałość i są zazwyczaj cięższe od swoich amerykańskich kuzynów. Chociaż nie jest to oficjalne rozróżnienie, generalnie uważa się je za tę samą rasę, ale różnią się temperamentem i wyglądem. Labsy angielskie są również cięższe od swoich amerykańskich odpowiedników. Różnica ta wynika z ich dziedzictwa i sposobu hodowli.

Mimo wielu różnic między tymi dwiema rasami, istnieją między nimi podobieństwa. Obie są psami lubiącymi wodę. Mają kolczaste łapy, są silne i sprawne fizycznie, ale potrafią też być łagodne i skore do zabawy. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć puszystego psa na kolanach, czy potężnego psa myśliwskiego, labrador jest doskonałym towarzyszem. Jeśli szukasz dużego, energicznego psa, labrador angielski jest doskonałym wyborem.

Z pewnością cię zainteresuje:  Jak często kąpać labradora?

Labradorom w typie angielskim brakuje zwinności, aby konkurować na wysokim poziomie

Labrador w typie angielskim jest większym, bardziej krępym psem niż jego amerykański kuzyn. Ich wielkość wynika z historii hodowli tej rasy, w której były one przeznaczone do polowań i wystaw. Ich spokojne usposobienie było cenione przez klasę wyższą. Ta cecha doprowadziła do powstania silnego, atletycznego psa. Labrador jest psem wszechstronnie użytkowym i jedną z najpopularniejszych ras w Stanach Zjednoczonych. Pies ten pochodzi z Nowej Fundlandii w Kanadzie i jest potomkiem nieistniejącego już psa wodnego św. Pies ten został spopularyzowany na początku XIX wieku jako pies wodny, co czyniło go doskonałym wyborem do delikatnego obchodzenia się z ptakami. Jego popularność rozprzestrzeniła się w Anglii, a angielska szlachta odwiedzająca Kanadę przywoziła go z powrotem do kraju. Angielskie wyrafinowanie kontynuowano w drugiej połowie XIX wieku.

Labrador w typie angielskim jest doskonałym towarzyszem dla dzieci i rodzin. Labradory są towarzyskie i dobroduszne. Łatwo poddają się szkoleniu i można je łatwo nauczyć nowych sztuczek. Świetnie nadają się również na psy terapeutyczne i dobrze radzą sobie z obcymi. Labrador ma również wspaniałą osobowość i jest doskonałym psem terapeutycznym. Ale która rasa jest najlepsza dla Ciebie? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o rasie Labrador Retriever.

Labradory w typie angielskim są bardziej odpowiednie do życia jako zwierzęta rodzinne

Oba typy labradorów – angielski i amerykański – są doskonałymi towarzyszami rodziny. Oba typy labradorów mają silny węch, co jest ich wielką zaletą, ponieważ często są w stanie wywęszyć wczesne stadia raka. Ponieważ są inteligentne, doskonale sprawdzają się jako psy stróżujące, ale najlepiej nadają się dla rodziny z dziećmi. Zarówno psy w typie angielskim, jak i amerykańskim są dobrymi kandydatami na zwierzęta rodzinne, ale przed zakupem należy rozważyć swój styl życia i środowisko domowe.

O ile labradory w typie amerykańskim często bardziej nadają się do życia w mieście, o tyle labradory w typie angielskim znacznie lepiej sprawdzają się w domu jako zwierzęta rodzinne. Ich wysoki poziom energii i skłonność do dogadywania się z każdym jest wspaniała dla rodzin z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana w Nowej Fundlandii jako pies wodny. Później angielscy szlachcice i sportowcy zaczęli importować te psy i nazwali je Labradorami.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Którą rasę wybrać - labrador czy dog niemiecki?

Którą rasę wybrać – labrador czy dog niemiecki?

Next Post
Którą rasę wybrać - labrador czy husky?

Którą rasę wybrać – labrador czy husky?

Related Posts