Karma dla psa labrador

Karma dla psa labrador

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrą karmę dla psów rasy labrador? W tym artykule omówimy różne rodzaje karm i ich wartości odżywcze, a także to, jak wygodne jest ich podawanie. Poruszymy również kwestię korzyści płynących z zakupu karmy dla psa. Przygotuj się więc do podjęcia właściwej decyzji dla swojego najlepszego przyjaciela. Czytaj dalej, aby poznać najlepsze dostępne opcje! Ty też możesz wybrać najlepszą dla swojego ukochanego labradora!

Składniki karmy dla psów rasy labrador

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz domową karmę dla swojego labradora, czy też korzystasz z komercyjnych przepisów, powinieneś wiedzieć o różnych składnikach karmy dla psów. Układ trawienny Twojego psa zależy od zrównoważonej diety, a pewne składniki są dla niego niezbędne. Składniki zawarte w karmie dla psów rasy Labrador to prebiotyki, przeciwutleniacze, tauryna i kurczak. Fosfor i wapń są ważnymi składnikami budulcowymi kości i zapewniają silne wsparcie dla układu odpornościowego.

Bardzo ważne jest, aby przestrzegać wskazówek producenta dotyczących składników karmy dla psów. Pierwsze trzy lub pięć składników w recepturze ma największe znaczenie. Dwa pierwsze powinny być źródłem białka zwierzęcego. Trzecie i czwarte miejsce powinny zajmować pożywne warzywa, owoce, nasiona, rośliny strączkowe i zboża. Ogólnie rzecz biorąc, większość laboratoriów dobrze się odżywia na mięsie i pełnych ziarnach. Istnieją jednak pewne wyjątki od tej reguły.

Częstotliwość karmienia psa rasy labrador zależy od wieku, stylu życia i stanu zdrowia. W idealnym przypadku labrador powinien być karmiony dwa lub trzy razy dziennie. Starszym psom należy podawać mniejsze porcje karmy, aby zapobiec wzdęciom. Należy również pamiętać, że potrzebują one więcej wody niż psy młodsze. Szczenięta i psy w ciąży powinny być karmione trzy do czterech razy dziennie. Labrador może łatwo przybrać na wadze, dlatego należy zapewnić mu dzienną dawkę wody i pożywienia przez cały czas.

Wartość odżywcza karmy dla psów rasy labrador

Wartość odżywcza karmy dla psów rasy labrador jest bardzo różna. Choć sucha karma jest wygodniejsza i tańsza, niekoniecznie jest lepsza dla psa. Może też kosztować więcej za posiłek niż karma w puszkach, która wymaga lodówki, aby zachować świeżość. Dieta oparta na suchej karmie może być także lepsza dla psów z problemami stomatologicznymi. Ponieważ sucha karma zawiera więcej tłuszczu i białka, może pomóc w skuteczniejszym czyszczeniu zębów.

Z pewnością cię zainteresuje:  Którą rasę wybrać - labrador, czy berneński pies pasterski?

Ważne jest również, aby podawać Twojemu labkowi dietę niskokaloryczną, aby zminimalizować ryzyko wzdęć. W miarę starzenia się psa jego oczy zaczynają słabnąć i może dojść do rozwoju zaćmy. Witamina E i przeciwutleniacze mogą pomóc zminimalizować te problemy. Pamiętaj również o tym, że psy rasy labrador są bardziej narażone na problemy z sercem, jeśli mają nadwagę. Na szczęście dieta niskokaloryczna może zminimalizować te problemy.

Wybierając karmę dla psa, szukaj na opakowaniu informacji o zawartości składników odżywczych. Oświadczenie to jest kluczową częścią informacji o wartości odżywczej karmy dla psów. Upewnij się, że na liście składników znajdują się wysokiej jakości źródła białka oraz odpowiednia ilość błonnika. Szukaj karm, które zawierają co najmniej 20% białka w suchej karmie. Białko jest niezbędne dla zdrowego wzrostu i regeneracji. Labradory są znane z wysokiego zapotrzebowania na białko.

Wygoda karmienia labradorów

Dla niektórych osób, karmienie labradorów w podróży jest najłatwiejszym sposobem opieki nad nimi. Przy tak wielu różnych opcjach do wyboru, wybór jednej z nich może być kłopotliwy. Jednak wcale nie musi tak być. Istnieje wiele wygodnych opcji, które z pewnością spodobają się Twojemu pupilowi. Jeśli masz go w domu, weź pod uwagę poniższe wskazówki:

Karmiąc swojego labka, pamiętaj o dostarczaniu odpowiedniej ilości kalorii, aby pies mógł utrzymać swoją wagę. Jest to dobry nawyk, który należy wprowadzić przy pierwszym zakupie labka, ponieważ są to bardzo aktywne psy i potrzebują odpowiedniej diety, aby zachować zdrowie. Przewodnik żywieniowy, znany również jako tabela żywieniowa dla labradorów, jest doskonałym narzędziem, które pomoże Ci dokładnie określić, ile Twój labek powinien jeść przez cały czas.

Niektóre pokarmy powinny być ugotowane przed podaniem Labowi. Zielona fasola i marchew mogą być jedzone na surowo, ale pestki z owoców powinny być usunięte. Pestki i nasiona owoców mogą powodować ryzyko zadławienia. Co więcej, cyjanek jest toksyczny dla psów, więc nie podawaj ich swojemu psu. Orzechy mogą powodować wymioty i biegunkę, jeśli zostaną spożyte w dużych ilościach. Jeśli Twój labek ma alergię na produkty mleczne, unikaj podawania mu tych pokarmów.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak dbać o sierść labradora?

Jak dbać o sierść labradora

Next Post
Ile powinien jeść labrador

Ile powinien jeść labrador

Related Posts