Czy labradora jest lepiej trzymać w domu czy na dworze?

Czy labradora jest lepiej trzymać w domu czy na dworze?

Istnieją pewne zalety trzymania labradora w domu. Możesz organizować spotkania z przyjaciółmi, a Twój labrador może się bawić z innymi psami. W rzeczywistości możesz siedzieć na podwórku i rozmawiać z przyjacielem, podczas gdy Twoje psy będą się bawić. Towarzyski aspekt trzymania labradora w domu zostanie zaspokojony dzięki posiadaniu psa towarzyszącego. Należy jednak pamiętać, że psi towarzysz nie zastąpi kontaktów międzyludzkich.

Utrzymanie labradora w domu czy na zewnątrz

To, czy trzymać labradora w domu czy na zewnątrz, zależy od okoliczności. Jeżeli nie masz podwórka, na którym pies mógłby się swobodnie poruszać, musisz poświęcić mu co najmniej godzinę dziennie na ćwiczenia. Chociaż psy rasy labrador są znane z tego, że są energiczne i inteligentne, same nie mają zbyt wiele ruchu. Oprócz ćwiczeń musisz zapewnić im zajęcia i interakcje społeczne.

Labradory potrzebują regularnej stymulacji umysłowej. Upewnij się, że regularnie ćwiczą i nie są głodne. Miej zawsze dostęp do czystej, świeżej wody i zapewnij swojemu labradorowi interaktywne zabawki. Jeżeli planujesz zabrać swojego psa na spacer, spróbuj puścić mu uspokajającą muzykę, aby odwrócić jego uwagę. Staraj się jednak nie robić z tego powodu wielkiego halo. Labradory mają tendencję do kojarzenia czasu odejścia z przykrymi uczuciami i nie przepadają za zostawianiem ich samych.

Niebezpieczeństwa związane z trzymaniem labradora w domu lub na zewnątrz

W przypadku trzymania psa w domu, labrador powinien mieć ogrodzone podwórko z bramą. Pozostawianie labradora na podwórku przez dłuższy czas może prowadzić do problemów behawioralnych. Mogą one stać się wycofane i nieśmiałe, a nawet agresywne. Nadmierne przebywanie na zewnątrz zwiększa również ryzyko zarażenia pchłami i kleszczami. Na zewnątrz psy mogą być narażone na ekstremalne temperatury. Silne upały mogą powodować uszkodzenia organów wewnętrznych, a brak ruchu może prowadzić do otyłości, depresji i niezdrowych nawyków żywieniowych.

Lęk separacyjny jest częstym problemem u labków. Psy te muszą przebywać ze swoimi właścicielami przez co najmniej cztery godziny dziennie. Co gorsza, labradory nigdy nie powinny być pozostawiane same na dłużej niż godzinę w miesiącu. Jeżeli nie jesteś w stanie nadzorować swojego labradora, być może będziesz musiał rozważyć zakwaterowanie psa w hodowli lub znalezienie pełnoetatowego opiekuna, który będzie go pilnował.

Z pewnością cię zainteresuje:  Labrador - ciekawostki

Utrzymywanie labradora w domu podczas złej pogody

Utrzymywanie labradora w domu podczas złej pogody nie zawsze jest konieczne. Jeżeli musisz wyjechać z miasta na dłuższy okres czasu, powinieneś poczynić inne przygotowania. Stwórz pomieszczenie zabezpieczone przed dostępem psów, w którym nie będzie żadnych przedmiotów mogących zaszkodzić Twojemu pupilowi. Możesz też wynająć opiekunkę do psa lub psie przedszkole. Jeżeli musisz zostawiać swojego labradora na zewnątrz przez dłuższy czas, powinieneś rozważyć wynajęcie schroniska lub przedszkola dla psów. Jeżeli Twój labrador nie ma wystarczającej socjalizacji, może łatwo zrywać rośliny i niszczyć inne rzeczy.

Mimo że labrador dobrze znosi upały, ekstremalne temperatury mogą spowodować odwodnienie i udar cieplny. Kiedy jesteś w domu podczas upałów, upewnij się, że trzymasz psa w domu, aby uniknąć dalszego niebezpieczeństwa. Udar cieplny i odwodnienie to bardzo poważne stany dla labradorów, dlatego pamiętaj, aby regularnie sprawdzać, czy z psem wszystko w porządku. Jeżeli zauważysz, że Twoje zwierzę bardzo się poci, natychmiast zabierz je do lekarza weterynarii.

Znalezienie towarzysza dla labradora

Znalezienie towarzysza dla labradora w domu lub na zewnątrz pomoże Ci zaspokoić potrzebę interakcji społecznych i pozwoli Ci mieć drugiego psa. Twój labrador jest łagodny w stosunku do innych zwierząt, ale może nie pasować do większego psa. Możesz umawiać się z przyjacielem na wspólne zabawy, albo możecie siedzieć na podwórku i rozmawiać, podczas gdy Twój przyjaciel będzie pilnował Twojego labradora. Chociaż psi towarzysz może zaspokoić Twoją potrzebę interakcji społecznych, nie zastąpi kontaktów z ludźmi.

Labradory są zwierzętami stadnymi i najlepiej czują się w środowisku, w którym są inne psy i ludzie. Pozostawione same sobie mogą być niespokojne. Nie wszyscy właściciele psów mogą być w domu przez cały czas, dlatego muszą one spać na zewnątrz. Zanim zabierzesz psa na dwór, musisz się upewnić, że czuje się tam komfortowo i bezpiecznie. Na przykład labradorowi będzie przyjemniej spać na zamkniętym terenie, a mniejszy pies może potrzebować dużego podwórka.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy labrador może mieszkać z kotem?

Czy labrador może mieszkać z kotem?

Next Post
Czy labrador to pies myśliwski?

Czy labrador to pies myśliwski?

Related Posts
Labrador hodowla

Labrador hodowla

Hodowla labradorów – ważne pytania, na które należy odpowiedzieć przed przystąpieniem do hodowliNiezależnie od tego, czy masz szczerą…
Czytaj Dalej...