Labrador – adopcja

Labrador - adopcja

Zanim rozważysz adopcję labradora, pamiętaj, aby dać sobie trochę wytchnienia. Chociaż rasa ta jest popularnym wyborem, pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, jest długość życia. Szczenięta labradorów żyją około 10-12 lat. Możesz jednak wydłużyć życie swojego labradora, dobrze go odżywiając i regularnie ćwicząc. Ponadto pamiętaj, że szczenięta labradora są niezwykle łatwe w obsłudze i bardzo podatne na porwania.

Jeśli masz dużą rodzinę, labrador będzie w niej dobrze pasował. Labrador uwielbia uwagę i będzie się cieszył z wielu pieszczot i uwagi ze strony wielu osób. Może to wymagać dłuższego procesu adopcyjnego niż w przypadku adoptowania labradora świeżo po hodowli. Jeśli masz duże podwórko, labrador będzie wymagał ćwiczeń dwa razy dziennie. W przeciwnym razie może stać się niszczycielski i pogryźć Twoje rzeczy.

Jeśli szukasz wesołego zwierzaka, labrador może być dla Ciebie odpowiedni. Labradory są z natury figlarne i ciągle się bawią. W rezultacie nieustannie chlipią i srają. Jeśli nie zachowasz ostrożności, możesz mieć psa, który jest niechlujny i ma sierść skłonną do tworzenia kałuż. Sierść labradora będzie wymagała wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Chociaż labradory są doskonałymi zwierzętami domowymi, niektóre z nich nie nadają się dla rodzin z małymi dziećmi. Niektóre zostały odrzucone przez hodowców ze względu na stan zdrowia. Jednak nawet jeśli Labrador ma w przeszłości alergie, powinieneś rozważyć jego adopcję. Labrador żyje średnio 13 lat. Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć adopcję labradora. Możesz być zaskoczony możliwościami! Nigdy nie wiesz, co możesz znaleźć w psie z ratunku!

Labrador jest rasą wszechstronną, która może być przystosowana do różnych warunków klimatycznych. Mogą znosić mroźne kanadyjskie zimy i pływać w oceanie. Jednak Labradory żyjące w klimacie tropikalnym będą zrzucać więcej sierści niż psy tej samej rasy żyjące w klimacie zimnym. Pamiętaj, aby regularnie je kąpać i szczotkować, aby zachować zdrową sierść. Uwielbiają wodę! Ponadto są bardzo tolerancyjne w stosunku do zimnej pogody.

Z pewnością cię zainteresuje:  Czy labrador może jeść surowe mięso?

Pragnienie Labradora, aby być czułym, czyni go idealnym zwierzęciem rodzinnym. Rasa ta ma również tendencję do chronienia swoich domowników, więc jeśli pozwolisz jej na swobodne poruszanie się, może wymknąć się spod kontroli. Labradory są jednak również bardzo łatwe do wyszkolenia. Jeśli masz czas na ćwiczenia i zabawę z nimi, przekonasz się, że będą wspaniałym dodatkiem do każdego domu. Są też doskonałymi zwierzętami domowymi dla dzieci i starszych osób.

Zanim adoptujesz psa, upewnij się, że odwiedzisz miejsce, w którym się urodził. Upewnij się, że odwiedzisz miejsce, w którym się urodził, aby poznać z pierwszej ręki środowisko, w którym się wychował. Jeśli labrador urodził się w młynie szczeniąt, jest to kolejny powód, aby trzymać się z daleka od tej rasy. Dobrym hodowcą jest Bay Breeze Labradors w południowej Wirginii. Choć nie są oni znani z niskich cen, możesz mieć pewność co do stanu zdrowia swojego pupila.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak opiekować się labradorem

Jak opiekować się labradorem

Next Post
W jakich kolorach występuje labrador

W jakich kolorach występuje labrador

Related Posts