Charakter labradora

Charakter labradora

Labrador jest niezwykle czułym psem. Mówi cicho i jest niezwykle cierpliwy w stosunku do ludzi, którzy go otaczają. Rasa ta jest również bardzo trudna do zdenerwowania. Labradory częściej się denerwują niż złoszczą, a ich temperament jest zazwyczaj trudny do opanowania. Labrador uwielbia przebywać na świeżym powietrzu, lubi pracę w ogrodzie i posiada imponującą wiedzę na temat roślin. W rzeczywistości śpi nawet pod drzewami i na klombach. Można go również spotkać w kościołach, gdzie wydaje się, że jego praca polega na nadzorowaniu plantacji.

Jego skóra ma odcień brzoskwiniowy i blady. Jest bardzo łatwy w szkoleniu, co czyni go idealnym towarzyszem dla każdego. Osobowość labradora sprawia, że jest on niezwykle miłym psem, którego można mieć jako zwierzę domowe.

Ben Fogle bada cechy charakteru labradora na przestrzeni dziejów, niezależnie od tego, czy jest on szkolony na psa terapeutycznego, czy doskonałego psa pracującego. Jego wizyty w Kanadzie uwypuklają niektóre z wczesnych wyczynów tej rasy, w tym RNIB, Inków i wojnę. Historia jest również o tyle interesująca, że przedstawia labradory w wielu różnych sytuacjach, w tym jako zwierzęta rodzinne, psy policyjne oraz psy poszukiwawcze i ratownicze.

Labrador jest często przedstawiany jako androgyniczne, chłopięce stworzenie. Mały nos i usta labradora są charakterystycznie androgyniczne. Labrador ma również duże, ciemnofioletowe oczy bez wyróżniających się źrenic. Jego sierść jest zwykle falista i przycięta na długość do szyi. Jego włosy są często długie i faliste. Nie ma dowodów na istnienie związku seksualnego między labradorem a człowiekiem, ale może to być ważny element osobowości tej postaci.

Główną różnicą między samcem a samicą labradora jest wielkość i płeć. Samiec labradora jest większy od samicy, ale obie płcie są równie czułe i mogą być wspaniałymi towarzyszami. Samica labradora nie będzie tak czuła i delikatna, dlatego porównując szczeniaki weź pod uwagę ich płeć. Jeżeli planujesz zatrzymać samca Labradora do hodowli, najlepiej wybierz samicę, jeżeli masz taką możliwość.

Z pewnością cię zainteresuje:  Labrador - ciekawostki

Kolejną różnicą między tymi dwiema rasami jest sposób, w jaki reagują na różne sytuacje. Mimo że są znanymi pacyfistami, labradory mają niebezpieczną stronę swojej natury.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Labrador - fazy wzrostu

Labrador – fazy wzrostu

Next Post
Labrador czekoladowy - opis rasy

Labrador czekoladowy – opis rasy

Related Posts