Czy labrador to pies myśliwski?

Czy labrador to pies myśliwski?

Pęd do polowania u Labradora można interpretować jako chęć schwytania ofiary. Jego chęć polowania ma ograniczony wpływ na zdolność do zabijania zwierzyny. W związku z tym rasa ta jest od dawna wykorzystywana przez myśliwych do przywracania zwierzyny w stanie żywym. Miękki pysk jest również używany do opisania tej rasy, ale odnosi się to do jej tendencji do nieranienia zwierząt, na które poluje.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie

Labrador Retriever

Labrador Retriever jest wszechstronnym psem, który wyróżnia się zarówno w polowaniu fizycznym, jak i psychicznym. Labrador jest doskonałym psem myśliwskim, ponieważ może spędzić wiele godzin na gonieniu złapanego szczura, odzyskiwaniu padłego ptaka lub polowaniu na ptactwo wodne. Doskonale sprawdza się również w polowaniach na ptactwo lądowe i zwierzynę grubą. Przy odpowiednim szkoleniu ten wszechstronny pies może być wspaniałym towarzyszem polowań.

Czarny labrador

Czarny labrador jest doskonałym towarzyszem do polowania, odzyskiwania i ochrony ptactwa wodnego. Miękki pysk labradora sprawia, że doskonale nadaje się on do chwytania ptactwa wodnego. Rasa ta była pierwotnie psem wodnym z Nowej Fundlandii, a następnie powstała z rasy, która obecnie nie istnieje. Pierwotne linie krwi zostały wyhodowane w Anglii, a kilka z nich przewieziono do Nowej Fundlandii i skrzyżowano ze spanielami i seterami. W wyniku tych krzyżówek powstał współczesny labrador. Rasa ta jest również dobra do aportowania zwierzyny, ponieważ potrafi ją zbierać i podawać.

Cocker Spaniel

Psy myśliwskie Labrador i Cocker Spaniel zostały pierwotnie wyhodowane jako psy myśliwskie do polowania na słonki. Chociaż obecnie psy te stały się popularnymi towarzyszami, nadal zachowują atletyczną budowę. Te dwa typy spanieli zaliczane są do kategorii psów sportowych, a każdy z nich jest wyjątkowy pod względem osobowości i wyglądu. Typ angielski był wykorzystywany do polowań od XIV wieku, natomiast odmiana amerykańska jest nowoczesna i bardziej przypomina pierwotną formę myśliwską.

Z pewnością cię zainteresuje:  Labrador - opis rasy

Poodle

Mimo swojego figlarnego charakteru labradory są znane jako doskonałe psy myśliwskie. Tradycyjnie labradory były hodowane do polowań, szczególnie na zające i lisy. Dzięki silnemu węchowi są również doskonałymi psami tropiącymi i tropiącymi powietrze. Jednak ich doskonałe umiejętności łowieckie nie czynią z nich dobrych psów stróżujących. Nie należy oczekiwać, że będzie to pies policyjny.

Cocker Spaniel-Labrador mix

Mieszaniec Cocker Spaniel-Labrador ma łagodną, wrażliwą osobowość, więc surowe metody szkolenia nie będą zbyt skuteczne. Uszy cockera są szczególnie wrażliwe i wymagają cotygodniowej kontroli. Sierść cockera jest również kosztowna, dlatego trzeba pamiętać o jej codziennym szczotkowaniu, aby zachowała jak najlepszy wygląd. Kupując psa rasy Cocker, unikaj młynów szczenięcych i podwórkowych hodowców. Zamiast tego wybierz renomowanego hodowcę, który przebadał swoje psy pod kątem chorób genetycznych, temperamentu i zachowania.

Cocker Spaniel-Labradoodle

Cocker Spaniel-Labradoodle to doskonały wybór dla osób, które chcą mieć inteligentnego psa myśliwskiego o miłym usposobieniu. Pierwotnie oba psy zostały wyhodowane do celów myśliwskich, ale pudle zostały później wyhodowane do towarzystwa, a także do poszukiwania wody. Pudel był pierwotnie psem wodnym żyjącym w pobliżu granicy francusko-niemieckiej, a jego wodoodporna sierść i pajęcze łapy sprawiły, że świetnie nadawał się do polowań. Chociaż pudle nie są już zazwyczaj hodowane do polowań, niektórzy hodowcy nadal hodują je w tym celu.

Uzyskanie Labradora

Labrador Retriever to pies o wielu zastosowaniach, a także jedna z najpopularniejszych ras myśliwskich. Mają naturalny instynkt łowcy i często potrafią zapamiętać, gdzie leżał martwy ptak. Mają również doskonałą pamięć, dzięki czemu mogą znaleźć wiele padłych ptaków podczas jednego polowania. Wiele osób uważa labki za wspaniałe psy rodzinne, ale nie należy nigdy popełniać błędu, myśląc, że są one przeznaczone wyłącznie do polowań. Labki są średniej wielkości i występują w różnych kolorach, w tym czarnym, czerwonym i szampańskim.

 

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy labradora jest lepiej trzymać w domu czy na dworze?

Czy labradora jest lepiej trzymać w domu czy na dworze?

Next Post
Jak biegać z labradorem?

Jak biegać z labradorem?

Related Posts