Czy labrador jest dobrą rasą dla dzieci?

Czy labrador jest dobrą rasą dla dzieci?

Jeśli masz dzieci, labrador to świetny wybór na zwierzę domowe. Są pewne siebie, spokojne i łatwe w szkoleniu. Świetnie dogadują się z dziećmi, pod warunkiem, że są odpowiednio socjalizowane. Poniżej wymieniono główne korzyści wynikające z posiadania labradora. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych fantastycznych szczeniakach. Jeśli masz małe dzieci, zastanów się nad mieszaną rasą labradora retrievera.

Labradory retrievery są spokojne

Mimo że labradory retrievery nie są znane z tego, że są szczególnie spokojne w pobliżu dzieci, to jednak lubią ich ruch. Jeśli jesteś matką małych dzieci, labrador może być idealnym dodatkiem do przyjęcia urodzinowego Twojej rodziny! Uwielbiają dzieci i z radością przyjdą na przyjęcie urodzinowe w czapeczce. Niezależnie od ich słodkiej natury, labradory muszą być szkolone w obecności dzieci, aby były tak spokojne, jak to tylko możliwe.

Mimo że labradory są przyjazne i czułe, potrzebują ćwiczeń i szkolenia tak samo jak każdy inny pies. Dzieje się tak dlatego, że mają one dużo energii, którą mogą spożytkować w destrukcyjny sposób, jeśli nie są ćwiczone. Labek potrzebuje co najmniej trzydziestu do sześćdziesięciu minut aktywności fizycznej każdego dnia. W związku z tym właściciele powinni zapisać szczeniaka na zajęcia szkoleniowe lub zapisać się na zajęcia dla szczeniąt, aby rozpocząć właściwe szkolenie.

Są pewne siebie

Labradory świetnie nadają się dla rodzin z małymi dziećmi. Są łagodne, przyjazne i łatwe w szkoleniu. Ale mimo że są doskonałą rasą dla rodzin, labradory potrzebują znacznie więcej aktywności fizycznej niż większość innych ras. Jeśli masz dzieci, upewnij się, że poświęcisz trochę czasu na przyzwyczajenie swojego nowego pupila do ich obecności, zanim przyniesiesz go do domu.

Labik jest doskonałym wyborem dla rodzin, ponieważ kocha dzieci i inne zwierzęta. Rasa ta jest bardzo łagodna i kochająca w stosunku do dzieci, ale może być nieśmiała w stosunku do obcych. Ponieważ dobrze dogadują się z dziećmi i innymi psami, labradory są świetnymi psami terapeutycznymi. Wadą tej rasy jest to, że labradory bardzo często się gubią, dlatego potrzebują dużo ruchu, aby utrzymać zdrową i zadbaną sierść.

Są figlarne

Mimo swojej figlarności labradory mogą być niszczycielskie i agresywne. W związku z tym, gdy nie ma ich w domu, powinny być trzymane w klatce lub innym odpowiednim miejscu. Labradory powinny być karmione suchą karmą w ilości 2,5 do 3 filiżanek dwa razy dziennie. Jeżeli przebywasz poza domem dłużej niż cztery godziny, trzymaj psa w klatce podczas Twojej nieobecności.

Labradory są doskonałymi psami rodzinnymi. Są łagodne i łatwe w szkoleniu, co czyni je idealnymi pupilami dla dzieci. Powinieneś jednak przygotować psa na jego przybycie. Pies potrzebuje czasu na ochłonięcie, więc poświęć trochę czasu na zapoznanie go z dzieckiem. Upewnij się, że pies jest przyzwyczajony do dzieci, ponieważ dzieci mogą być trudne dla psa. Pamiętaj, że na początku pies tej rasy może być trudny, ale szybko przyzwyczai się do Twojego domu i dzieci.

Z pewnością cię zainteresuje:  Którą rasę wybrać - maltanczyk czy labrador?

Łatwe w szkoleniu

Mimo że Labradory retrievery są generalnie łatwe w szkoleniu, zdarzają się pewne problemy z zachowaniem. Choć są przyjazne i łatwe w szkoleniu, labradory mają wysoki poziom energii. Bardzo pragną zadowolić swoich właścicieli i mogą rzucić się na dziecko, które je skrzywdzi. Mimo to doskonale sprawdzają się jako zwierzęta służbowe i nie wymagają intensywnego szkolenia. Poniżej przedstawiono kilka typowych problemów oraz sposoby ich unikania.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których psy rasy labrador retriever są łatwe do wyszkolenia, jest ich wrodzone „radosne” usposobienie. Psy tego typu z natury lubią ludzi i uwielbiają sprawiać przyjemność swoim właścicielom. Chętnie podążają za Tobą, bawią się w aportowanie i cieszą się uwagą. To łatwe usposobienie sprawia, że są one łatwe w szkoleniu i dają wiele satysfakcji. Jeśli chcesz mieć psa, który uwielbia uwagę, rozważ zakup labradora.

Są wspaniałym psem rodzinnym

Labradory retrievery są wspaniałymi psami rodzinnymi. Są łagodne i przyjaźnie nastawione do dzieci w każdym wieku. Starsze dzieci mogą pomóc w szkoleniu i socjalizacji Twojego nowego psa, a młodsze mogą nosić miski z jedzeniem i głaskać psa. Nawet najmłodsze dzieci mogą pomagać w szkoleniu labradora. Oto kilka wskazówek dotyczących wychowywania labradora z dziećmi:

Ponieważ labradory zrzucają więcej sierści niż inne rasy, ważne jest, aby regularnie je pielęgnować. Zaleca się kąpanie Labradora co dwa miesiące, ponieważ lubią one tarzać się w błocie i brudzie. Powinieneś również myć im zęby dwa razy w tygodniu, ponieważ labradory są podatne na nieświeży oddech i choroby dziąseł. Labki są łagodnymi i spokojnymi psami, ale wymagają sporadycznej kąpieli.

Jest to duża rasa

Labrador Retriever jest doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi. Rasa ta lubi emocje związane z przyjęciem urodzinowym dziecka i będzie na nie przychodzić w swoim czapeczce. Mimo że jest to duża rasa, labrador jest łagodny w stosunku do dzieci i wymaga szkolenia, aby mógł przebywać w ich towarzystwie. Zanim Labrador Retriever stanie się częścią rodziny, trzeba będzie nauczyć dzieci, jak właściwie obchodzić się z dziećmi.

Labrador jest wspaniałym psem rodzinnym, ponieważ jest przyjazny w stosunku do innych zwierząt domowych i dzieci. Nie przeszkadza im mieszkanie z innymi psami i są bardzo towarzyskie, zwłaszcza w pobliżu dzieci. Należy jednak jak najszybciej rozpocząć szkolenie w zakresie posłuszeństwa dla labradora retrievera, aby nie stał się destrukcyjny. Powinieneś również spędzić trochę czasu ze swoim nowym psem, aby nauczyć go odpowiednich komend.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy labradora jest lepiej trzymać w domu czy na dworze?

Czy labradora jest lepiej trzymać w domu czy na dworze?

Next Post
Jak biegać z labradorem?

Jak biegać z labradorem?

Related Posts