Którą rasę wybrać – amstaff czy labrador?

Którą rasę wybrać amstaff czy labrador

Amstaffy potrzebują codziennego ruchu i stymulacji umysłowej, aby sprostać swojej nazwie. Znudzone AmStaffy gryzą meble i buty. Doskonale radzą sobie także w grach zręcznościowych i nurkowaniu w dokach. Są także dobrym wyborem do akcji poszukiwawczych i ratowniczych. Labradory świetnie nadają się na zwierzęta rodzinne, ale najlepiej radzą sobie w bardziej aktywnych środowiskach. Oto różnice między tymi dwiema rasami:

Labrastaff

Labrastaffy są psami średniej wielkości. Osiągają od 18 do 24 cm wysokości i ważą od 40 do 80 funtów. Suki są mniejsze, mają około 17-23 cali i ważą około 70-80 funtów. Psy te wymagają regularnej pielęgnacji, przy czym kąpiel jest konieczna mniej więcej co dwa miesiące. Wymagają jednak cotygodniowego szczotkowania, aby utrzymać sierść w czystości. Jeśli planujesz kupić Labrastaffa, pamiętaj, aby znaleźć takiego, który ma ogrodzone podwórko.

Labrastaffy są bardzo czułe i lojalne wobec swoich właścicieli. Świetnie dogadują się z dziećmi i innymi psami, ale mogą wymagać wczesnej socjalizacji i szkolenia. Labrastaffy dobrze reagują na szkolenie, co sprawia, że są dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi. Psy te kochają również ludzi. Niezależnie od tego, czy wybierzesz samca czy samicę Labrastaffa, nie będziesz zawiedziony. Psy te mają wiele zalet w porównaniu ze swoimi kuzynami Amstaffami.

American Staffordshire Terrier

Między tymi dwiema rasami istnieje kilka różnic. Na przykład American Staffordshire Terrier jest bardziej podatny na zachowania agresywne, gdy jest maltretowany, zaniedbywany lub niedostatecznie socjalizowany. Zwolennicy tej rasy wiedzą jednak, że psy mają specjalne potrzeby i współpracują z organizacjami ratowniczymi, aby znaleźć dla nich odpowiednie domy. Aby znaleźć psa rasy American Staffordshire Terrier, odwiedź stronę internetową Staffordshire Terrier Club of America, na której znajduje się również lista zweryfikowanych hodowców w poszczególnych stanach.

Amerykański Staffordshire Terrier jest silnym i wysportowanym psem. Jest znany ze swojej inteligencji i jest niezwykle lojalny. Mimo przydomka „zabójca” jest doskonałym towarzyszem dla dzieci i bardzo lubi kontakt z ludźmi. Jest to bardzo aktywna rasa, która uwielbia pracować i doskonale sprawdza się zarówno w psich sportach, jak i w ratownictwie. Mimo że American Staffordshire Terrier jest bardziej agresywny niż Labrador, oba potrzebują dużo ruchu, aby pozostać zdrowymi i szczęśliwymi.

Z pewnością cię zainteresuje:  Charakter labradora

American Pitbull Terrier

Jeśli rozważasz zakup psa, ale nie jesteś pewien, czy wybrać American Pitbull Terrier czy Labradora, oto kilka faktów, o których warto pamiętać. Labradory są łagodne, natomiast pitbulle mogą być bardzo agresywne. Choć oba są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi, różnią się temperamentem. W tym artykule porównamy te dwie rasy, abyś mógł określić, która z nich będzie Ci najbardziej odpowiadać.

Labradory są przyjaznymi, lojalnymi i towarzyskimi psami, które kochają dzieci. Chociaż labradory nie są dobrymi psami stróżującymi, dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Potrzebują też dużo ruchu i dużo przestrzeni. Oprócz ruchu obie rasy potrzebują dostępu do wody. Możesz wybrać rasę na podstawie jej temperamentu i cech osobowości. Jeśli nie jesteś pewien, która z nich jest odpowiednia, rozważ zalety i wady każdej z ras, aby zdecydować, która z nich będzie najlepiej pasować do Twojego domu.

Labrador Retriever

Labrador i Amstaff mają podobne cechy fizyczne, choć ich sierść jest nieco inna. Sierść labradora jest krótsza i grubsza niż sierść amstaffa, a kolory tej rasy również się różnią. Często spotykane są umaszczenia czerwone, brązowe i czekoladowe. Zarówno Labsy, jak i Amstaffy są wysokie, przy czym samce są nieco wyższe niż samice. Psy te ważą również więcej niż ich odpowiedniki rasy Amstaff.

Amstaffy i Labrador Retriever są bardzo inteligentne i są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi. Są również towarzyskie, co czyni je doskonałymi towarzyszami rodzin. Psy tej rasy są bardzo łatwe w szkoleniu i chętnie się uczą. Z tego powodu wiele osób wybiera labradora do pracy w służbie. Są one również aktywne i nadpobudliwe. Jakie są więc wady i zalety posiadania któregoś z tych psów?

Amstaffy potrzebują pewnych siebie właścicieli, aby odnieść sukces. W przeciwieństwie do labradorów, mogą być uparte. Ta cecha jest naturalną częścią genetycznej budowy amstaffa, ponieważ jego przodkowie byli hodowani tak, aby być pewnymi siebie w walce w jamie. Pomimo tej cechy Amstaffy mogą być wspaniałymi zwierzętami domowymi dla pewnych siebie, asertywnych właścicieli. Wymagają one jednak odpowiedniego szkolenia, aby pozostać szczęśliwymi i bezpiecznymi członkami rodziny.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Którą rasę wybrać - bokser czy labrador?

Którą rasę wybrać – bokser czy labrador?

Next Post
Którą rasę wybrać cavalier king charles spaniel czy labrador

Którą rasę wybrać – cavalier king charles spaniel czy labrador?

Related Posts