Jak tresować labradora?

Jak tresować labradora

Przed rozpoczęciem szkolenia powinieneś zrozumieć, czego oczekujesz od swojego psa. Labradory są stworzeniami nawykowymi i potrzebują stałej rutyny, aby nauczyć się i rozwinąć dyscyplinę. Oznacza to ustalenie regularnego harmonogramu szkolenia i wybranie najlepszego czasu na jego rozpoczęcie. Najlepszym momentem na rozpoczęcie szkolenia Labradora jest czas, kiedy pies jest zmotywowany, więc nie zaczynaj szkolenia w czasie, który rozprasza jego uwagę. Idealne jest ciche pomieszczenie bez telewizora, okna lub przyjaciół w pobliżu.

Pierwsza sesja treningowa powinna odbyć się w cichym pomieszczeniu, bez zbyt wielu czynników rozpraszających. Szkolenie Labradora w pomieszczeniu, w którym niewiele rzeczy rozprasza jego uwagę jest bardzo ważne. Labradory lubią smakołyki, więc wybór wysokowartościowych smakołyków jest bardzo ważny. Kurczak jest doskonałym wyborem na wartościowy przysmak, podobnie jak komercyjne przysmaki dla psów. Rozpoczynając proces szkolenia należy pamiętać, że pozytywne wzmocnienie jest skuteczniejszą metodą szkolenia niż kara.

Podczas szkolenia Labradora powinieneś używać klikera. To małe, trzymane w ręku urządzenie po naciśnięciu wydaje delikatny dźwięk klikania. Dźwięk ten jest bardzo ważny, ponieważ oznacza czynność, którą chcesz, aby Twój pies wykonał. Kliker wymaga również mniejszej ilości smakołyków niż inne metody pozytywnego wzmacniania. Ważne jest, aby pamiętać, że nie należy karać psa fizycznie. Poza tym kary fizyczne mogą zniszczyć więź z Labradorem, co utrudnia szkolenie.

Kiedy szczeniak jest już nauczony porządku w domu, możesz zająć się usuwaniem z niego szczenięcych klocków. Powinieneś wyprowadzać szczeniaka na dwór kilka razy dziennie, aż załatwi swoje potrzeby. Pamiętaj, aby nagradzać go pochwałami po załatwieniu swoich potrzeb. Kiedy załatwi swoje potrzeby, możesz usunąć klocki. W końcu szczeniak nauczy się korzystać z nocnika na mniejszej powierzchni. Kiedy już nauczysz Labradora załatwiać się na dworze, możesz wyprowadzać go na zewnątrz, aby załatwił swoje potrzeby.

Z pewnością cię zainteresuje:  Którą rasę wybrać - amstaff czy labrador?

Musisz nauczyć się prawidłowo używać gwizdka, aby nauczyć psa przychodzenia na zawołanie. Musisz pamiętać, że jest to krótkotrwała technika szkoleniowa, która zadziała tylko wtedy, gdy nie zaoferujesz psu nic lepszego. Musisz używać gwizdka ostrożnie, aby uniknąć paniki. Jeśli przygotujesz się do etapu posłuszeństwa, będzie to łatwe. Pamiętaj tylko, aby używać gwizdka, kiedy nie ma Cię w pobliżu psa, aby był on dobrze słyszalny.

Kiedy uczysz Labradora zostawania, prawdopodobnie nauczy się on tej komendy stosunkowo szybko, a kiedy już ją zrozumie, możesz przejść do innych komend. Kiedy nabierzesz wprawy, będziesz w stanie nauczyć swojego labradora pozostawania w pewnej odległości, kiedy będziesz się od niego oddalał. Po zakończeniu tego szkolenia będziesz mógł pozwolić psu na swobodne wędrówki i nagradzać go smakołykiem za każdym razem, kiedy wróci.

Kiedy już opanujesz podstawowe komendy, będziesz mógł nauczyć swojego labradora mówienia na komendę. Jest to przydatna sztuczka, która pomoże Ci kontrolować jego szczekanie w wielu sytuacjach. Możesz zacząć od tej komendy po tym, jak Twój Labrador nauczy się innych komend, a następnie dodać komendę „mów”, kiedy już nauczy się na nią reagować. Jeśli niechętnie szczeka, powinieneś znaleźć na to kreatywne rozwiązanie.

Równie ciekawe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Labrador - opis rasy

Labrador – opis rasy

Next Post
Czego nie mogą jeść labradory

Czego nie mogą jeść labradory?

Related Posts